Додати до маршруту

Каінкулакскій водоспад, Стульневому

GPS координати: 47.25885010 36.05856705
Рейтинг:
1012 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У селі Стульневому Чернігівського району Запорізької області, на річці Каінкулак, знаходиться дивовижної краси водоспад.

Місцеві рибалки стверджують, що водоспад знає відповідь на будь-яке питання. Щоб побачити його, слід довго вдивлятися в струмені води, які падають з висоти, попередньо поставивши водоспаду питання.

Що можна побачити

Річка бере свій початок на унікальній височини з красивою назвою «Синя гора». Незвичайність гори полягає в своєрідному поєднанні: з одного боку, вона є другою за висотою височиною Запорізької області, а з іншого - кар'єром, який славиться своїм гранітом на всю країну. Близько Новоукраїнського кар'єра, розташованого на річці Каінкулак, підносяться штучнінагромадження гранітної породи. Цей граніт був визнаний непридатним для подальшої обробки.

У минулі роки водоспад виглядав більш яскравим і красивим, а річка була набагато повноводні. У зв'язку з розробкою граніту, водний потік річки став слабшим, і краса водоспаду кілька поникла.

Як дістатися до Каінкулакскому водоспаду в Стульневому

До водоспаду можна дістатися зЗапоріжжяавтобусом до міста Токмак. Від туди автобусом в Трудове. Також можна відправитися до пам'ятки на особистому транспорті.

Коментарі