Додати до маршруту

Кафедральний собор Касперівської ікони Божої Матері

GPS координати: 46.96637726 32.00453186
Рейтинг:
1649 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Кафедральний собор Касперівської ікони Божої Матері входить в число найкрасивіших храмівМиколаєва. Він внесений до реєстру пам'ятників архітектури міста. Належить собор Української Православної Церкви Київського патріархату.

Історія собору

Храм був збудований на честь однієї з найбільш шанованих ікон - ікони Божої Матері Касперівської. З 1853 по 1918 року іконащорічно прибувала до містапід час хресного ходу і протягом місяця перебувала у всіх місцевих церквах. Серед жителів Миколаєва з'явилося повір'я, що саме вона врятувала місто від нападу за часів Кримської війни 1853-1856 років.

Будівництво собору було розпочато в 1904 році. Головним архітектором виступив відомий столичний майстер Федір Іванович Еппінгер. Будівництво тривало близько 4 років. У 1908 році храм був освячений, а в 1916 його двері вперше відкрилися для прихожан.

Будівля церкви має прямокутну форму, стіни собору прикрашають різьблені деталі, стилізовані під давньоруську архітектуру 16-18 століть. Головна прикраса храму - це його 7 куполів. Згідно православним звичаєм ці куполи символізують сім таїнств церкви.

Доля храму, як і багатьох церковних споруд в Україні, наповнена драматичними подіями. Церква сильно постраждала в період вилучення церковних цінностей на початку 20 століття. У 1934 році храм і зовсім закрили, а його будівля була передана Миколаївському суднобудівному заводу. Тоді була знесена верхня частина дзвіниці, практично зруйновано куполи, пізніше тут був відкритий клуб. За часів Другої світової війни богослужіння відновилися, але по закінченню війни клуб знову відновив свою роботу.

З 1994 року була розпочата повна реконструкція собору, йомуповернули первісний вигляд. Кафедральний собор Касперівської ікони Божої Матері - архітектурна перлина Миколаєва, місце яке повинен відвідати кожен турист.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі