Додати до маршруту

Історичний музей ім. Василя Тарновського, Чернігів

GPS координати: 51.48920059 31.30944443
Рейтинг:
2267 Переглядів 1 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Історичний музей вЧернігові- це старовинний і найвідоміший український музей, що утворився, як прийнято вважати, в 1896 році. Запис про це була зроблена губернської архівної комісією. Музей носить ім'я Василя Тарновського-молодшого - мецената, збирача старожитностей, громадського і культурного діяча, який заповідав Чернігову своє унікальне зібрання. Головні структури музею розташовуються в будинку споруди початку 19 століття. Він знаходиться на територіїЧернігівського Валу (Дитинця).

Колекція історичного музею ім. Василя Тарновського

У музеї єісторичний і військово-історичний відділи. У 16 кімнатах розмістилися багаті виставки предметів, що розповідають про різні історичні періоди Чернігівщини. Тут можна знайти збори артефактів, здобутих під час розкопок, старовинні фоліанти, рідкісні документи та інші речі козацької історії.

Експозиція музею починається з діорами «Мезинська стоянка», яка відтворює життя первісних людей під час пізнього палеоліту. Далі знаходиться стенд з раритетами - двома автографами Тараса Григоровича Шевченка, залишені ним на «Кобзарі», а також альбом «Качанівка». Окрема експозиція присвячена історії Чернігова з 7 по 20 століття.

У музеї представлені знайдені в поселенні біля села Мізінпредмети первісного майстерності: Стилізовані скульптурки з найдавнішим меандровим орнаментом, браслети, охрою оздоблені кістки мамонта. Доповнюють експозицію зборів хрестів-енколпіонів, давньоруські гривни і прикраси чернігівського виду 10 століття, зброя 10-13 століть, справжня військова амуніція російського воїна, амфори, рідкісні предмети знайбільшого в Україні селища вікінгів в селі Шестовиця.

Особливо серед експонатів потрібно виділити колекцію Василя Тарновського-молодшого. Вона представляє із себе речі і документи, що відображають історію України 17-19 століть, такі як зброя, військова амуніція, речі, що належали ченцям і священикам. Є тут родові архіви прославлених козаків, які є найважливішою основою для вивчення гетьманщини.

У музеї можна побачитиінші безцінні раритети: Тексти 156 гетьманських письмових маніфестів, колекція кириличних стародруків фоліантів, портрет Богдана Хмельницького 17 століття, гармати, срібні чарки і кубки, речі, що належали видатним дворянським сім'ям.

Також варто відвідати невеликиймузей українських самобутностей (Будинок Тарновського), Розташований на вулиці Шевченка.

Коментарі

  • Руслан Басюк

    від Руслан Басюк | 26 вересня 2017

    Дуже сподобалась цікава екскурсія. І недорого - всього 60 грн. (+ вхідні квитки по 20 грн.)
    0 0