Додати до маршруту

Хустський замок

GPS координати: 48.16815186 23.30148315
Рейтинг:
938 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Через вершини гірських Карпатських хребтів пролягає дорога, яка веде до Хустським воріт однойменного замку. В історичних відомостях не збереглася дата його споруди, але деякі історики припускають, що він був заснований в 11-12 столітті для зміцнення кордонів угорської держави, а також контролю соляного шляху.

Перші згадки про Хустському замку датуються тисяча сто дев'яносто-один роком.Воєвода на ім'я Хуст був першим власником замку. Проіснував замок недовго. У 1241 році до нього наблизилася орда Батия і вже в 1242 році замок був повністю розорений татарами. Його відновлення зайняло багато часу і тривало дуже довго, аж до 1594 року.Згодом замок захищав місцеве населення і знати від набігів хана Гірея.З південно-східного боку в'їзд до брами був захищений вежею, яка зіграла фатальну роль в історії замку. У вежі знаходився пороховий склад гарнізону. Під час грози 1766 року блискавка влучила в вежу і спровокувала страшний вибух, який знищив замок. Після цього вже були спроби його відновлення, але згодом було прийнято рішення вивести гарнізон вМукачівський замок.

Відмінною особливістю Хустського замку бувзвід легенд про графа Дракулу, який має відношення до лицарського роду Драго.Реальним фактом в легендах про замок є лише колодязь і підземний хід, створення яких зайняло у будівельників трохи більше 9 років. Колодязь служив автономним водопостачанням в разі облоги. До нашого часу залишилися тільки руїни порохової вежі і зовнішніх воріт замку, стін по периметру і бастіонів. Також можна піднятися на терасу для того, щоб розглянути красу долини, де протікає річка Тиса. Руїни знаходяться в прекрасномупарку «Хустський замок».

Коментарі