Додати до маршруту

Храм Бога Отця Милосердного, Запоріжжя

GPS координати: 47.84514236 35.13842392
Рейтинг:
1900 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Запорізькийхрам Бога Отця Милосердного- єдиний римсько-католицький собор в місті. На початку 90-х років 20 століття меси проводилися в клубі, що відноситься до місцевого алюмінієвому заводу, але в 1997 році місцева влада виділила ділянку під будівництво храму, який почали будувати в 1999 При зведенні в одну зі стін храму був закладений камінь, узятий з підстави Базиліки Святого Апостола Петра в Римі. Освячення собору відбулося в серпні 2004 року.

Однак було б невірним вважати, що католицизм розцвів в Запоріжжі тільки до кінця 20 століття. Костели були тут ще до революції, але з розквітом диктатури пролетаріату єдиний наявний в повітовому місті Олександрівську римсько-католицький костел закрили, а потім і зовсім зруйнували.

Зовні храм не виділяється будь-якими особливостями архітектури: будівля має прямокутну форму, всередині розділене рядами з колон на непарне кількість частин. Природне освітлення здійснюється за рахунок вікон у верхній частині храму; в місці розташування вівтаря знаходиться апсідная ніша. В цілому, внутрішнє оздоблення собору досить суворе.

Побувати в храмі Бога Отця Милосердного варто вже хоча б тому, що це єдиний костел в Запоріжжі. Крім іншого, тут панує особлива атмосфера, яку, за словами місцевих жителів можна відчути чи не фізично. Відшукати храм можна за адресою: Запоріжжя, вул. Заводська, 21-а.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі