Додати до маршруту

Будинок з котами, Київ

GPS координати: 50.45150757 30.49484825
Рейтинг:
593 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

«Будинок з котами» - це яскраве і своєрідне споруда, яка приваблює всіх, хто цікавиться незвичайною архітектуроюКиєва. Свою назву будинок отримав через велику кількість фігур котів в декорі фасаду. «Будинок з котами» деякий час ще називали «Замком Кощея».

Історія та архітектура будівлі

«Будинок з котами» побудований був в 1909 році на кошти та на замовлення полковника Федора Ягімовского архітектором В. Безсмертним.

Найяскравіша частина будівлі - центральний фасад. «Будинок з котами» в плані побудований Т-подібної форми. Елементи будівлі асиметричні. Балкони, вікна, двері мають різну форму. Величезне арочне вікно «охороняють» два зеленоокі кішки.

«Будинок з котами» має зелене забарвлення, а весь декор виділений білим кольором - звідси загальна контрастність композиції. Фасад прикрашають фігури сов, чоловічі маскарони, численні рельєфні орнаменти. На самому верху будинку розташовується фантастична істота - химера. Фігури і обриси елементів фасаду відносять його до модерну, орнаменти і скульптура - до неоготики.

Легенда «Будинку з котами»

Ходить багато легенд про «містичному трикутнику». Необхідно взяти карту Києва і відзначити на ній три будівлі:

Всіх їх об'єднують зловісні фігури на фасадах. Поєднавши ці три будівлі лініями, отримаєте на карті трикутник, в центрі якого знаходитьсяСофія Київська. Існує думка, що саме тому древній храм кілька разів грабували, переставали проводити богослужіння.

По місту також ходять чутки, що будинок є причиною багатьох драматичних доль, перебувати в ньому небезпечно, а фігури тварин на фасаді - не що інше, як містичні послання.

Цікаві факти

  • У 1917-1920 тут проживав історик і етнограф Микола Левченко. До кінця 1920-х років в будинку жив учений-механік Степан Тимошенко, в честь перебування якого на фасаді будівлі було встановлено бронзову пам'ятну дошку в 1995 році.
  • Фігури птахів і тварин, які зображені на будинку, придбали свій символічний сенс: сови - символ мудрості, кішки у вікна захищають мешканців будинку від злих намірів химери, фігура якої вінчає собою скульптурну композицію будинку.
  • У наш час приміщення зайняті житловими квартирами, а на першому поверсі розміщується адвокатська контора.

Як дістатися

«Будинок з котами» в Києві знаходиться на вулиці Гоголівській, 23. З залізничного вокзалу можна дістатися автобусом № 7 доцирку. Звідти потрібно трошки пройтися. Також недалеко знаходяться станції метро «Театральна» і «Золоті ворота», від яких теж доведеться прогулятися пішки. Недалеко від «Дому з котами» проходять маршрути трамваїв № 15 і 18 і маршрутки № 564.

Коментарі