Додати до маршруту

Готель «Велика Московська», Одеса

GPS координати: 46.48410797 30.73500061
Рейтинг:
2498 Переглядів 1 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Готель «Велика Московська»Була побудована на початку 20 століття (1901-1904 роки) в мальовничому стилі модерн.

Історія готелю

Московські комерсанти Дементьєва, які займалися чайним бізнесом, купили непривабливий будинок на Дерибасівській вулиці. Власники планували облаштувати в новій будівлі головного офісу для своєї фірми, але політичні і економічні обставини змусили Дементьєва відмовитися від свого задуму.

Було вирішено побудувати готель, архітектором якої став Лев Влодек. «Велика Московська»стала однією з першокласних в місті, Але недорогий для постояльців. Деякі одесити жили в готелі постійно. На першому поверсі облаштували торгові представництва і «Татарський» ресторан. У 1909-1910 роках будівля продали разом з бізнесом сімейства Анатра. У другій половині 20 століття на першому поверсі розташовувалися кінотеатр «Хроніка», де показували документальні фільми, і кондитерський магазин «Золотий ключик», в якому продавали солодощі місцевого виробництва.

реставрація

Після розпаду СРСР будівля почала сильно руйнуватися. У 2006 році було прийнято рішення реконструювати готель «Велика Московська». У новому варіанті було задумано облаштувати 59 номерів з двома ресторанами на першому і другому поверхах. Будівля оформили в стилі оранжереї, використовуючи для цього безліч зелених насаджень на даху і трасах. Були взяті до увагисучасні технології: Встановлені сонячні батареї з південного боку фасаду і побудовані резервуари для дощової води.

архітектура готелю«Велика Московська»

Надбудова поверхів є дуже поширеним методом при відновленні будівель з метою збільшення площі і, отже, доходів від її використання. Такий же метод був застосований при відродженні готелю «Велика Московська». Інвестор вирішив звести над мансардним ще два поверхи. У підсумку, мансардні частина вийшла великий і ступінчастою. В принципі, виглядає непогано, якщо не враховувати, що в модерні мансарди не використовуються зовсім.

Відновлення «Великій Московській» - це величезна удача, так як будівля перебувала в жалюгідному стані. Готель був якісно відреставрована, хоч і втратила свою початкову унікальність.

Коментарі

  • Патріотичний Мандрівник

    від Патріотичний Мандрівник | 27 червня 2017

    Дуже вишуканий архітектурний стиль.
    0 0