Додати до маршруту

Гора Пікуй

GPS координати: 48.82956696 23.00083733
Рейтинг:
1463 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Пікуй - найвища вершина Львівської області, розташована на кордоні з Закарпатською областю. Це мальовничий куточок Карпатських гір, який зібрав дивовижні пейзажі. Тут розміщується заказник «Пікуй» державного значення і однойменна база відпочинку в селищі Біласовиця, що знаходиться біля підніжжя гори.

Що можна побачити на горі Пікуй

Висота гори складає 1 408 метрів. Поверхня вершини гори конусоподібної асиметричної форми. Схили густо вкриті ялівцем і буковим лісом. На самій вершині встановлена ​​залізобетонна стела висотою 5 метрів.

З вершини гори відкривається прекрасна мальовнича панорама на кілька відомих Карпатських вершин:

Неподалік від Пікуя розташований перевал «Русский путь», який має історичне значення. Його висота сягає 1200 метрів. Раніше він служив кордоном між Угорщиною і Польщею, тоді як сама вершина Пікуй час входила до Чехословаччини, що стало причиною встановлення на горі меморіалу президента Томаша Масарика.

Також в цій місцевості колись утворивсяводоспад Воєводин.Дістатися до нього досить нелегко, проте саме це робить його цікавим.

Як дістатися до гори

Більшість будь-якого шляху до самої гори пролягає через ліс. Дістатися до піку можна декількома цікавими маршрутами:

  • Пішохідним походом від станціїСянки.
  • Похід від селаверхнє ГусинеабоКривко,звідки шлях до вершини коливається від 10 до 12 км.
  • Досвідчені мандрівники радять починати похід від селаЛибохора.Звідти можна доїхати до перевалу «Русский путь». Від останнього до гори Пікуй веде пом'яті стежка довжиною в 8 км.
  • З поселенняЖденієво,відстань до вершини становить 12 км з перепадом висоти в 982 метрів. Але якщо рухатися звідси дорогою, можна побачити ще одну гору Високий Камінь.
  • Сходження від селаБіласовиця.Шлях від стародавнього бойківського селища, де створюють унікальну солодку бринзу. З Біласовиці добре видно гору, тому заблукати тут складно.
  • До всіх станцій і селищ не складно доїхати електричкою зЛьвова.

Коментарі