Додати до маршруту

Гора Обавський Камінь

GPS координати: 48.58454514 22.81592178
Рейтинг:
2258 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Обавський камінь - це одна з вершин Українських Карпат, що височіє в межах Мукачівського району. Знаходиться в західній улоговині у урочища Синяк. У підніжжя західного боку розташовується село Обава, від якого гора і отримала назву.

Схилами гір, що оточують вершину, розкидані скелі, які створюють дуже мальовничий вид.

Що можна побачити на горі

Висота гори складає 979 метрів. Вершина покрита майже суцільними лісами, де переважають дуби, буки і граби. Привершинних схили досить круті, а на самому верху утворилася оголена скеля, висота якої становить понад 80 метрів. З неї відкривається неймовірно мальовнича панорама гір, вкритих густими масивами лісів. Дещо хребти прорізають глибокі долини. Один з таких кільцевих валом огинає улоговину Синяк.

У північно-східній стороні на горизонті виднієтьсягора Стій.Значно далі на північ відблискуєгірська Рівна.В протилежному боці, в південній частині підніжжя спостерігається рівнина. Зі сходу вгору проглядається вулканічний масив Великий Діл. Збоку внизу в'ється срібляста стрічка - це річка Латориця.

Вершина гори утворилася природою протягом тисячоліть. Вона нагадує гігантську оглядову ворота, які відкриває грандіозний вид на гірські масиви Карпат.

Маршрути до вершини

Один з коротких маршрутів в гори Обавський камінь позначений білим маркуванням. При сходженні доведеться подолати 650 метрів. Початок дороги йде від туристичної бази «Форель» і тягнеться уздовж правого берега річки Синявка. Потім слід перейти міст через Подобавській Потік, є правою притокою Синявки. Поблизу нього розташовується клуб-їдальня санаторію «Синяк».

Далі стежка веде опушкою, проходить по крутому схилу до самої гори Обавський камінь. Часто зустрічаються джерела з чистою гірською водою.

Дорога пролягає по відроги вершини і біля підніжжя звертає праворуч. Тут поблизу повороту розміщується сідловина, яка утворилася між двома точками вершини. З лівого боку вона відрізана Скельні відслонення. У цій місцевості, якщо рухатися по гірській стежці вглиб, можна знайти крижане джерело. Від нього дорога зліва веде до кам'яних сходів, що піднімаються на саму гірську галявину.

Де зупинитися

Можна забронювати номер в туристичній базі «Форель» або всанаторії "Синяк".А можна заночувати у власному наметі, розбивши табір на найближчій галявині.

Як дістатися

Обавський камінь знаходиться поблизугори Синяк,недалеко від селаОбава,що в Мукачівському районі. Доїхати можна поїздом зЛьвовавМукачево,а звідти місцевим транспортом в село Обава.

Коментарі