Додати до маршруту

Гора Менчул

GPS координати: 48.09136200 24.59538460
Рейтинг:
1821 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Менчул - це одна з найвищих гір в Україні. Щоб досягти титулу «двотисячник», їй не вистачає всього два метри, тому висота вершини становить одна тисяча дев'ятсот дев'яносто вісім метрів.

особливості гори

Гора Менчул (на румунському Мунчель) має пологі схили, тому дістатися на вершину не так вже й складно. Від Менчула бере початок хребет Розшібенік і одночасно вершина є частиною Чорногірського масиву.

З вершини Менчула відкривається захоплююча панорама на Боржавський і Чорногорський масиви,хребет Пішконя.

Цікаві факти про вершині

  • В ніч з 18 на 19 серпня 1943 року на горі Менчул висадився десант під кодовою назвою «Закарпатці». Командував ними Ференц Патока. Вони діяли в тилу ворога 8 місяців і надсилали дані про військову обстановку угорців радянської армії.
  • Група активістів у 2009 році хотіла зробити на горі штучну насип, щоб таким чином підвищити Менчул до 2000 метрів.

Як доїхати до Менчула

До гори Менчул можна дістатися з сіл:Дземброня,Колочава,Бистрець,Ясіня. У ці населені пункти можна доїхати автобусом зІвано-Франківська,УжгородаіЛьвова. Найлегше доїхати до Колочави, тому що це популярне туристичне місце. А в Ясіні зупиняються поїзди, які їдуть вРахівзКиєваі Львова.

Гора Менчул розташовується між вершинамиДземброняіБребенескул. Вершина находится на границе Закарпатской и Ивано-Франковской областей.

Коментарі