Додати до маршруту

Гора Грофа

GPS координати: 48.55350113 23.93415642
Рейтинг:
325 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Незважаючи на гору Грофа в Карпатах, вам здасться, що йти по ній - одне задоволення. Але перш ніж почати сходження на вершину, вам потрібно знати, що добиратися сюди краще на власному авто. бо селаОсмолода,у якого височіє Грофа, важко доїхати: розбиті дороги, автобуси їздять вкрай рідко. І взимку тут існує загроза сходження лавин, про що попереджають відповідні знаки і викорчувані з корінням дерева. Тому відвідати сюди краще тоді, коли розтане сніг. А лежати сніг у горах може аж до травня.

Що можна побачити на горі

Щось цікаве полягає в тому, щоб ходити стежками по Гроф. Тут ти відчуваєш себе наодинці з природою, і ніхто не буде порушувати ваш спокій, тому що туристів тут ходить мало. Крутих спусків і підйомів практично немає. Ти просто ходиш собі по лісі і насолоджуєшся гірською природою.

Якщо ж ви трохи втомилися, внизу наПлісцеє туристичний притулок. Його побудували зовсім недавно. Тут ви зможете погрітися і переночувати. а вранцівмиватися холодною джерельною водою.До речі, за місце в притулку можна не платити. Платою є те, що ви залишите після себе чисте місце і поділіться якимись необхідними в горах речами, наприклад, свічками, медикаментами, зайвими дровами.

Може таке статися, що в притулку знайдеться вільного місця. Розбити намет можна зовсім недалеко, на галявині.

легенди Грофи

Колись жив-був собі такий пан Гроф (граф). Йому дуже сподобалася дружина місцевого священика. Одного разу він її викрав. Чи було це її бажання - про це історія замовчує. Далеко вони не заїхали. Спочатку він втратив коня у гори, яка зараз називається Кінь Грофецькій, а у сучасній Грофи загинув і граф. Або з великого сорому (або любові) полонянка наклала на себе руки у вершини, яка називаєтьсяПопадею.

Як дістатися до гори Грофа в Карпатах

Як вже говорилося, краще сюди їхати автомобілем. Але якщо ви ще не встигли обзавестися автомобілем, а зійти на Грофу вже дуже хочеться - прямуйте доКалушаі їдьте до Осмолоди на автобусі.

Коментарі