Додати до маршруту

Гора Брецкул

GPS координати: 48.14844131 24.50899124
Рейтинг:
761 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Брецкул - одне з найважливіших гірських утворень, яке часто відвідують в комплексі з найвищою гірською вершиною України -Говерлою. Брецкул є однією з вершин гірського масиву Чорногора. Розташовані гори дуже близько, Брецкул поступається Говерлі тільки своєю висотою, рівній 1911 метрам.

Загальні відомості про горе

Гора Брецкул отримала своє незвичайне ім'я, ймовірно, за свої цікаві форми. У гуцульському діалекті є співзвучне з назвою гори слово, яке означає опухлий. Сама вершина, дійсно, дуже схожий плавними формами на щось кругле. У деяких офіційних джерелах і книгах її називають Брескул, що теж правильно.

Важливою особливістю гірської вершини є рослинність, що покриває гору. Тут можна знайти десятки видів альпійських і субальпійських трав, квітів і чагарників. Багато з них визнані рідкісними, деякі мають цілющі властивості. На їх основі роблять різноманітні настоянки, масла, мазі.

Також варто приділити увагу озерам Брецкула. Вони знаходяться в одній із западин гори і можуть пересихати в посушливе літо, щоб знову з'явитися восени або взимку. Найбільшим серед таких озер єозеро Брескул.

Як доїхати

Гора Брецкул знаходиться в Рахівському районі. Розташована вона на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей між Говерлою ігорою Пожижевською. Найближчі населені пункти - селоЛуги,Лазещинаі містечкоЯсіня. Поблизу можна відвідатигору Лисина, З висоти якої відкриваються мальовничі краєвиди Закарпаття.

Коментарі