Додати до маршруту

Гора Ай-Петрі

GPS координати: 44°27’3”N 34°3’10”E
Рейтинг:
1236 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Ай-ПетріАй-Петрі (укр. Ай-Петрі, кримскотат. Ay Petri; в перекладі з грец. Святий Петро) - вершина в Кримських горах, в складі Ай-Петринської яйли. В адміністративному відношенні знаходиться в Ялтинському регіоні Криму. Висота гори 1234 метри, це і вершина, і величезний гірський масив площею більше 300 кв. км, один з «столових масивів», їх ще називають яйлами, витягнутих уздовж Південного берега Криму і складових Головну гірську гряду. Масив Ай-Петрі тягнеться зі сходу на захід на 25 км. Відстань між його південною бровкою і північними подножіямі більше 13 км. Умовна східна межа проходить по меридіану гори Рока, відокремлюючи масив від сусідньої Ялтинської яйли. На заході Ай-Петрі закінчується глибокою сідловиною перевалу Байдарські ворота.

Силует гори завершує лінію амфітеатру від самого моря - від мису Ай-Тодор з Ласточкіна гніздом до знаменитих білих зубців.

Гора Ай-Петрі

Зубці Ай-Петрі з букової гаєм і прилеглою ділянкою закарстованной яйли є пам'ятником природи (614 га, з 1947 р).

Гора Ай-Петрі

Немов зуби гігантського дракона, здіймаються над яйлою скелі Ай-Петрі. Їх тут багато, великих і малих.

Гора Ай-Петрі

Чотири з них досягають висоти 7-19 м, малих піків значно більше.

Гора Ай-Петрі

Ці оригінальні форми вивітрювання утворені вапняками, які в дуже далекому минулому були рифами верхньоюрського моря.

Гора Ай-ПетріЗ тих пір пройшли десятки мільйонів років, під дією горообразова- тільних сил вапняки високо піднялися з морської безодні і, поступово руйнуючись, утворили знамениті піки Ай-Петрі.
Опинившись на вершині, забуваєш про втому, про труднощі підйому на гору, так гарний і різноманітний цей ландшафт.

Гора Ай-ПетріВершина вважається самим вітреним місцем на Україні - 125 днів на рік дме вітер, його швидкість досягає 50 метрів в секунду. На плато навіть спорудили вітроелектростанцію, але через поломки в даний момент вона не функціонує. Так само на плато в радянські часи був споруджений комплекс радарних станцій спостереження за космічним простором. Через постійного вітру службовцям рік зараховувався за два. На плато розташовано село Мисливське. І немов вчепившись за мальовничі скелі, розкинувся найбільший на кримській яйлі ділянка реліктового буково-грабового лісу, з вкрапленням тиса ягідного, кримських сосен та ін. Потужні дерева (10-15 м заввишки і до півметра в діаметрі стовбура), створюють рідкісну картину для майже безлісих гірських плато Криму.

Важко усвідомити по-справжньому ту міць, яка підняла кораловий

Гора Ай-Петріриф на таку висоту! На Ай-Петрі багато цікавого і незвичайного - тутешні пейзажі іноді дізнаєшся в науково-фантастичних фільмах. АйкПетринский меридіан - глобус на гранітному підставі з точними геодезичними даними, оглядовий майданчик на скелі Шишко, метеостанція, гора Бедене-Кир, печера Трехглазка, обладнана для екскурсій - традиційний набір, який ви можете і розширити. Всього досліджено 35 печер, а загальне число карстових порожнин перевищує 230.

Ай-Петрі - популярне місце зимового відпочинку, тут розташовується гірськолижний комплекс з затишними будиночками, обладнано декілька гірськолижних трас, з бугельні підйомники; працює прокат лиж, санок, сноубордів та іншого зимового спорядження.

Яйла Ай-Петрі - одне з небагатьох місць зимового відпочинку, снігу там буває

Гора Ай-Петрідо півтора метрів, і лежить він нерідко до середини квітня. Прямо біля метеостанції з ялтинського в'їзду обладнано бугельний підйомник, а схил дуже хороший для початківців. Нагорі нескінченні білі пагорби, за якими і канадський лісоруб з радістю поганяє на снігоході. Особливе задоволення скі-йорінг: десяток лижників чіпляються за буксировочную зв'язку і несуться за снегоходом на пристойній швидкості. Ну а перекинутися в найчистіший пухнастий сніг на лихом віражі - тільки задоволення. На снігоходах зазвичай їдуть до декількох підйомників для просунутих лижників. Тут навіть проводяться змагання з лижного фрістайлу.
На майданчику, перед верхньою станцією канатної дороги, можна покататися уздовж обриву на коні, посидіти на верблюді, обійнятися з живим ведмежам і т.д.

Гора Ай-Петрі

Численних туристів також чекають павільйони зі східною кухнею і дегустацією домашніх вин кримських татар, сувенірні магазинчики і т.д.

Гора Ай-Петрі

Знаходиться вся ця краса над містом Алупка та селищем Кореїз на території, що входить до складу Ялтинського гірсько-лісового заповідника.

Гора Ай-Петрі

Потрапити на вершину Ай-Петрі можна на автомобілі - по серпантину, що починається в районі Ялти або по канатній дорозі Місхор - Сосновий Бор - Ай-Петрі з найдовшим безопорним прольотом в Європі.

Гора Ай-Петрі

На автомобілі до Ай-Петрі можна потрапити по трасі Ялта-Бахчисарай, яка, піднімаючись на яйлу, проходить повз вершини (мимоводоспаду Учан-Суі «Срібної альтанки»).

Гора Ай-ПетріПішки - відводоспаду Учан-Супо стежці Таракташ до виходу на яйлу і далі по грунтовій дорозі до траси Ялта-Бахчисарай. З гори відкривається прекрасна панорама на берег. Суще- обхідних і пішохідні маршрути, а на вершину гори прокладений ряд альпіністських маршрутів, в тому числі через зубці Ай-Петрі.

Гора Ай-Петрі

Екскурсії на Ай-Пепрі проходять не менше години, можна вибрати туристичний маршрут з відвідуваннямЛастівчиного гнізда.

GPS: 44°27’3”N 34°3’10”E

Коментарі