Додати до маршруту

Глинянська брама, Львів

GPS координати: 49.84031296 24.03592682
Рейтинг:
671 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Якщо ви хочете побачити стародавні львівські фортифікаційні системи, то вирушайте до Глинянська брама на вулиці Валовій. Багато століть назад Глинянська брама уЛьвовібули важливим елементом захисту міста від нападів ворожих військ. Сьогодні це одна з найпопулярніших визначних пам'яток міста Лева.

Історія Глинянський воріт

Колись Глинянська брама була важливим елементом фортифікаційної системи міста. Разом з бійницями і баштами вони захищалиБернардинський монастирікостел Святого Андрія. Пройти через арочний вхід нечутними кроками (бо ви будете йти по дерев'яної бруківки) зможе кожен бажаючий.

Цікавий факт: в 21 столітті Глинянська брама є повноцінним захисною спорудою. Під час їх зведення було продумано велика кількість схованок для зброї, які доступні до сих пір, навіть збереглися бійниці.

Кожен відвідувач починає своє знайомство з Глинянська брама з дерев'яного моста, який пролягає над стилізованим ровом. Міст і дерев'яна галерея є результатами реконструкції 1976-1977 років під керівництвом архітекторів Андрея Новаківського і Костянтина Присяжного. Завдяки ентузіазму майстрів вдалося зберегти первинний вигляд воріт. У 70-х роках минулого століття в Бернардинському дворику за Глинянська брама знімали фрагмент фільму Георгія Юнгвальда-Хількевича «Д'Артаньян і три мушкетери».

Як доїхати до воріт

Глинянська брама у Львові перебувають на перехресті вулиць Личаківської та Винниченка. Спуститися до воріт можна вниз по сходах, яка розташовується біля квіткового годинника.

Коментарі