Додати до маршруту

Фонтан Яйце, Івано-Франківськ

GPS координати: 48.92236328 24.71023369
Рейтинг:
4424 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В центріІвано-Франківськає досить дивна по своїй невибагливості скульптура в фонтані: бетонна брила у формі тріснути яйця, з якого висовується куряча лапка. Шанувальники сучасного мистецтва схильні бачити в ньому символ зародження чогось прекрасного і нового. Але більш широке поширення отримала не ця високопарна трактування «образу» ...

Історія фонтану і легенди

Фонтан на цьому місці побудували в 1959 році у вигляді колони, яку з боків прикрашали гіпсові лелеки. Але їх понівечили - матеріал був занадто неміцним.

У 70-і роки 20 століття фонтан реконструювали. На ньому з'явилися знаки Зодіаку, і так він простояв близько 25 років.

Тріснуте яйце з'явилося на початку 21 століття. Зараз туристам розповідають історію про те, що воно споруджено після того, як Віктор Янукович в 2004 році, будучи кандидатів в Президенти, впав в Івано-Франківську від удару «тупим твердим предметом», який на перевірку виявився яйцем ...

Але насправді скульптуру в фонтані встановили раніше «яєчного замаху». Її пов'язують то з місцевої птицефабрикой, то з міськими керівниками, при яких з'явилася така дивна пам'ятка. «Ось Ониськова яйце зробило місту особа» - одна з жартів на адресу віце-мера. Скульптуру називають і «яйцем Шкутяка», на прізвище мера.

На Великдень скульптуру сприймають як головне яйце міста.

Фонтан з яйцем знаходиться якраз навпротиміської ратуші, Де зараз розташовується Краєзнавчий музей Івано-Франківська. У центрі міста є й інші, більш вишукані фонтани. Візитівкою міста зараз є музичний фонтан на Вічевому майдані. Недалеко від нього іфонтан зі Статуєю Пресвятої Діви Марії, А в пішохідній зоні на вулиці Незалежності (так званої стометрівці) - два фонтани.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі