Додати до маршруту

Європейська площа, Київ

GPS координати: 50.45223236 30.52748871
Рейтинг:
864 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Європейська площа є прекрасним місцем у Києві, де варто побувати туристу. З неї беруть свій початок урядовий квартал,Володимирський узвізіХрещатик. Саме тут ви зможете відчути дух епох і подивитися на комплекс різних архітектурних стилів столиці.

Історія Європейської площі

Площа мала безліч різних найменувань. З самого початку ця місцевість називалася Евсейкової долиною. Але історичною назвою є Кінна площа, оскільки тут проводилися кінські ярмарки. Як площа ця територія сформувалася тільки в 19 столітті при будівництві дороги з Подолу в центр. У 1805 році вона була перейменована в Театральну в зв'язку з побудовою першого театру в Києві. Головним архітектором виступив Андрій Меленський.

У 1840-х роках був зведений фонтан в центрі площі, що зрадило їй естетичний вигляд. Театр в 1851 році розібрали, визнавши його аварійним. На його місці побудували готель «Європейський». Головним архітектором виступив Олександр Беретті. В честь цього була перейменована площа на Європейську. Хоча ця назва протрималася недовго, тому що через деякий час знову змінили на Царську площу.

Прийшовши до влади, більшовики перейменували на площу III Інтернаціоналу. А під час німецької окупації планувалося привласнити ім'я Адольфа Гітлера. За радянських часів також носила назву імені Сталіна, Ленінського Комсомолу. Через деякий час на місці готелю побудували музей Леніна. А за часів вільної України переробили його на палац мистецтв «Український дім». У 1996 році назва площі остаточно було змінено на Європейську.

Що подивитися

«Український дім»

В першу чергу потрібно відвідати «Український дім», де регулярно проводяться виставки, публічні заходи. Будинок мистецтв знаходиться в самому серці столиці - на початку Хрещатика. Споруда має просту і лаконічну форму, що приваблює туристів і жителів міста. Інтер'єр створює необхідну атмосферу для різних за змістом акцій: конгресів, форумів, концертів, художніх виставок, фестивалів.

Готель «Дніпро»

Якщо ж ви хочете зупинитися прямо в центрі міста, то вам підійде 4-зірковий готель «Дніпро», з якого відкривається шикарна панорама на столицю.

Тут проходять мітинги, демонстрації. За часів Революції Переваги площа перебувала в епіцентрі тодішніх подій. «Український дім» та готель «Дніпро» використовувалися для потреб силовиків і мітингувальників.

Цікавий факт

На Європейській площі вперше в 1892 році була запущена лінія трамвая в Російській імперії.

Як доїхати

Удобнее добраться на метро, нужно выйти на станции «Майдан Независимости», далее пройти вверх по Крещатику до отеля «Национальный». Так вы попадете на Европейскую площадь.

Коментарі