Додати до маршруту

Село Дземброня

GPS координати: 48.10259628 24.68105507
Рейтинг:
1662 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Село Дземброня розташоване на схилах Чорногірського хребта і є самим високогірним в Україні. Своєю назвою село зобов'язане зубрів ( «дзембр» по-польськи), колись водівшімся в тутешніх місцях. У радянські часи село було перейменовано в Берестечко, але місцеві жителі ігнорували нововведення, називаючи своє село по-старому. З недавніх пір було повернуто колишню назву. Мальовниче село займає площу 843 га і має протяжність близько 10 км, висота над рівнем моря становить близько 898 м.

населення

Кількість жителів села Дземброня становить близько 250 осіб. Їх поселення розтягнулися вздовж долини і відрогів гір і знаходяться на пристойній відстані один від одного. Основний вид діяльності - скотарство, а також зайнятість в лісовому промислі. Все більшої популярності набуває зелений туризм, який приносить самі місцевим жителям додатковий дохід. Будуються літні будиночки, автостоянки і інша інфраструктура - все це здається для тих, хто бажає відпочити від міської суєти і насолодитися мальовничими пейзажами гір, спробувати традиційну гуцульську кухню.

туризм

Захоплююча природа Дземброні приваблює туристів з усього світу, саме тут починаються багато туристичних маршрутів по Чорногірському хребту. також знаходитьсягора Піп Іван Чорногірський- третя за висотою в Україні. На вершині цієї гори знаходяться руїни кам'яної астрономічної обсерваторії, побудованої в 1938 році поляками. Гуцули вважають її священною, в давні часи на ній знаходилося язичницьке капище. Можливо, тому збереглася традиція сходження на вершину під час святкування свята Івана Купала

Свого часу в Дземброні бували Леся Українка, Василь Стефаник. Існує думка, що ці місця надихнули Сергія Параджанова на зйомки фільму «Тіні забутих предків». Чарівна природа, знаменитіДземброньскіе водоспади, Колоритні місцеві жителі, які зуміли зберегти культуру і звичаї предків - все це можна знайти в Дземброні.

Мальовниче село Дземброня розташоване в Верховинському районі Івано-Франківської області. Це поселення досить віддалене і практично не зіпсовано цивілізацією. Саме тому ці місця так привабливі для туристів, тут можливий відпочинок круглий рік. Ця територія багата заповідними місцями та історичними пам'ятками, оригінальною архітектурою гуцульських хат. Протягом всього року проходять святкування традиційних свят і обрядів, є можливість взяти безпосередню участь.

проживання

Є кілька варіантів, де можна зняти житло в Дземброні. Це комфортабельні котеджі і садиби, кемпінги. Ціни досить різні, все залежить від послуг, якими володіє заклад. Є можливість зняти кімнату в приватному секторі по більш прийнятними цінами. Все залежить від потреб і можливостей гостей. Дороги переважно грунтові, які більше підходять для машин з більшою прохідністю. У селі є два магазини зі стандартним набором продуктів.

Як доїхати

Власним автомобілем або автобусом зІвано-Франківськави можете дістатися черезВорохтудо селаІльці, Звідти їхати 12 км автобусом або попуткою до села Дземброня.

Коментарі