Додати до маршруту

Дюймовочка в Парку атракціонів, Рівне

GPS координати: 50.61661911 26.25727272
Рейтинг:
399 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Окремої розповіді заслуговують фонтани впарку імені Шевченка, що вРівне. Довгий час вони перебували не в дуже задовільному стані. Але з року в рік їх намагаються покращувати. Один з фонтанів, які заслуговують на увагу - це «Дюймовочка» в Парку атракціонів.

Історія рівненських фонтанів

Точно не відомо, коли в Києві з'явилися перші фонтани. Але в записах дослідників Стецького і Теодорович є інформація, що фонтани, альтанки та штучні гроти були на території маєтку Любомирських. Зараз це територія так званої«Лебединки».

Історія нинішніх фонтанів, серед яких є і «Дюймовочка», починається в 60-х роках. У Радянському Союзі існувала цікава норма: на кілька тисяч населення припадало одне фонтан. Фонтани були уСвято-Воскресенського собору, Залізничного переїзду (зруйнований) і в парку культури і розваг імені Тараса Шевченка, який також був частиною родового маєтку Любомирських.

Через весь парк тягнувся глибокий протитанковий рів. На його місці в 1962 році група викладачів з Українського інституту інженерів водного господарства створили каскад штучних озер і фонтанів:«Богатир», «Дюймовочка» та «Кам'яна квітка», яка, на жаль, зруйнована.

Зараз «Дюймовочку» намагаються відновлювати, а в червні 2013 року біля фонтану встановили альтанку для закоханих, яка стала ще одним символом Рівне.

Як доїхати до фонтана

«Дюймовочка» в Рівному знаходиться в парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка. Поруч знаходяться зупинки громадського транспорту «ЦУМ», «Покровський собор» і «Вулиця Княгині Ольги».

Коментарі