Додати до маршруту

Палацово-парковий ансамбль у Шарівці

GPS координати: 50°2’43”N 35°26’24”E
Рейтинг:
1653 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Всього в годині від Харкова знаходиться прекрасний старовинний палац, заходячи в який можна відчути всі таємниці і легенди, які він накопичив за роки свого існування. Шарівка - це перлина палацово-паркової архітектури Сходу України. Знаходиться в Богодухівському районі Харківської області.

палац Кеніга

палац Кеніга

Будівництво Шарівській садиби почалося ще в XIX в. Власник цих місць Павло Ольховський наказав закласти парк в долині річки Мерчик. В кінці того ж століття маєток викупив цукрозаводчик Леопольд Кенінг. Завдяки йому, ми сьогодні можемо спостерігати цей прекрасний архітектурний ансамбль. До старого корпусу він добудував ще два і звів триповерхові вежі в готичному стилі.

Палацово-парковий ансамбль у Шарівці

Палацово-парковий ансамбль у Шарівці

У подібному стилі виконані і головні ворота палацу з кріпаками зубцями, сторожова вежа, стрілчасті вікна для охорони - все зроблено так, як ніби це місце готувалося відображати справжні лицарські атаки. У палаці є 26 кімнат і три просторі зали. У великому залі розташовувалася їдальня, в так званому «дубовому» залі знаходилася бібліотека, третій зал був самим просторим і знаходився на другому поверсі, на який вела німецька гвинтові сходи, виконана на замовлення. В цьому залі проходили всі найбільші гуляння, оскільки в ньому були хори для оркестру.

Міст перед палацом Кеніга

Міст перед палацом Кеніга

Парк при Кенінга також значно змінився. Було побудовано безліч алей, фонтанів, сходів і інших декоративних прикрас. Особливою гордістю парку стала липова алея, призначена для піших прогулянок або катання на кареті. Крім того, в парку є і свій старожил - 600-річний дуб.

Зимовий сад

Зимовий сад

До нас дійшли і деякі господарські споруди, серед яких: будинок садівника, стайні, фазанарій, оранжерея і ін. Прогулюючись по цьому прекрасному місця можна знайти багато всього цікавого. Одне з них - це ставок площею трохи менше 15 тисяч м2. Уздовж ставка йде вузька стежка, з якої лише зрідка, крізь густі зарості проглядається водна гладь, настільки заспокійлива, що тут хочеться залишитися якомога довше.

будинок садівника

будинок садівника

Природно є в парку і кілька легенд. Одна з них пов'язана з величезним каменем в самому його серці. Згідно з повір'ям дружина Кенінга була рідкісною красунею і до свого чоловіка особливо теплих почуттів не відчувала. Одного разу, відправившись відпочивати на Південь, поправити здоров'я після тривалої хвороби, вона, що називається, пустилася в усі тяжкі. Природно, доброзичливці відразу ж доповіли про всі її інтрижки Кенінга. Повернувшись додому, під час прогулянки дружина до свого глибокий подив виявила той самий камінь на якому вона вдавалася до плотських утіх з коханцем. Її чоловік, нібито, наказав доставити в парк 6-тонний валун як знак її зради.

будинок садівника

Після жовтневої революції Кенігу довелося бігти з країни, а володіння було вилучено для потреб трудящих і з нього зробили протитуберкульозний санаторій. Для його обслуговування було побудовано ще кілька будівель. Більшість дореволюційних будівель не дожило до наших днів. Одна частина була знищена під час пожежі 1920 р інша під час війни. Таким чином, була порушена цілісність архітектурного ансамблю.

Один з каменів

Один з каменів

Слід пам'ятати про те, що в Харківській області є 2 селища з назвою Шарівка і це часто вводить туристів в оману. Справа в тому, що Кенінг, купуючи свої володіння, не захотів бачити жалюгідні халупи простих людей поруч зі своїм розкішним палацом і велів переселити їх подалі. Тому частина селян була відселена, забравши з собою і назву рідного місця.

В гостях у гетьмана Кеніга

В гостях у гетьмана Кеніга

джерело:
basart2007.livejournal.com, globusok.com.ua, ukrainaincognita.com

GPS: 50 ° 2'43 "N 35 ° 26'24" E

Адрес: с. Шаровка, Харьковская обл.

Коментарі