Додати до маршруту

Давнє городище Дикий сад

GPS координати: 46.97191620 32.01065826
Рейтинг:
1580 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Городище «Дикий сад» є пам'ятником археології. Це останки стародавнього кіммерійського поселення, орієнтовний час заселення - 12 століття до н. е. Вчені стверджують, що це місто молодше єгипетський пірамід всього на 1000 років. Місто-порт з'явився на місці, де Інгул впадає в Південний Буг.

Давнє городище було відкрито під час розкопок в 1927 році відомим археологом Ф. Камінським. Однією з перших і найцінніших знахідок став бронзовий казан. Також виявили безліч різноманітнихбронзових предметів побуту, Близько ста видів кам'яних виробів, давні поховання людей і останки фортифікаційних споруд.

Регулярні археологічні дослідження проводяться тут з 1990 року. У 2008 році вченими був знайдений справжній археологічний скарб - це 12 бронзових топірців, які збереглися в первозданному вигляді, вік їх датується 10 століттям до н. е. Така знахідка підтверджує, що раніше тут розташовувалося велике поселення ремісників. Ці відкриття можуть підтверджувати той факт, що «Дикий сад» був не просто городищем, а бувстолицею величезного поселення, Межі якого тягнулися від Дунаю і до Дніпра, від Чорного моря і до території сучасної Черкаської області.

«Дикий сад» є одним з найбільш цікавих пам'яток археології в Україні. Згідно опитувань населення для конкурсу «Сім чудес України» стародавнє городище входить в топ-100.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі