Додати до маршруту

Драмтеатр, Івано-Франківськ

GPS координати: 48.91985321 24.71242142
Рейтинг:
3811 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одним з місць, яке обов'язково треба відвідати, відпочиваючи вІвано-Франківську,є обласний український музично-драматичний театр ім. Івана Франка.

Історія драмтеатру ім. Івана Франка

1939 став переломним в історії. Весь світ був втягнутий у Другу світову війну. Але культурне життя міст тривало, і Івано-Франківську (тоді ще Станіслав) не був винятком.

Драмтеатр був створений з мандрівних труп Галичини. 20 грудня 1939 почався театральний сезон з вистави «Платон Кречет». Режисером став А. Каірець.

Роки війни в театрі пов'язані з ім'ям Штрауса. Люди із задоволенням ходили на «Кажана» і «Циганського барона».

Період з 1979 і по 1993 вважається найбільш плідним в історії драматичного театру. У той час драмтеатр був під керівництвом Ірини Желтоножський, а головним режисером став Ігор Борис. У 1982 році на сцені драмтеатру відбулося аж 14 прем'єр. Таким чином творчий колектив відсвяткував перехід театру в нове приміщення по вулиці Незалежності. У той же період вперше в Україні була поставлена ​​драма Антона Чехова «Іванов» і повість Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків».

Драмтеатр в Івано-Франківську став першим з театрів Прикарпаття,якомувдалосявиступити на легендарній сцені МХАТу.

У 2011 році колектив вперше мав гастролі в США і Канаді. Режисер Ростислав Держипільський і трупа драмтеатру повезли в країни Північної Америки спектакль «Солодка Даруся» (за однойменним романом Марії Матіос).

Постановки театру в Івано-Франківську

На сцені театру ставлять як класику, так і твори сучасних авторів. Наприклад, варто сходити на драму про кохання «Сойчине крило» за Іваном Франком. Подивіться спектакль «У неділю рано зілля копала» за Ольгою Кобилянською і дізнайтеся, яку велику ціну заплатила за зраду героїня трагедії.

Також на сцені Івано-Франківського драматичного театру ставлять твори письменниці Марії Матіос. Наприклад, книга «Нація», по якій поставили однойменну драму-реквієм, написана на основі реальних подій. Ще один культовий твір Марії Матіос - «Майже ніколи не навпаки» на сцені поставив художній керівник театру Ростислав Держипільський.

Як дістатися до театру

Драматичний театр знаходиться на вулиці Незалежності, 42 (недалеко відмеморіального скверу).

Цей об`єкт у статтях

Коментарі