Додати до маршруту

Домініканський костел, Чортків

GPS координати: 49.01916504 25.79639244
Рейтинг:
1474 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Цей костел справедливо вважається одним з найкрасивіших неоготичних споруд України. Величний собор з'явився в 20-м столітті, на місці стародавнього храму. У спадок йому дісталися лабіринти старовинних підземель, вхід в які нині замурований. Тут знаходяться усипальниці польської знаті.

Стародавній собор був частиною оборонного комплексу монастиря.Оточений товстими стінами і високими вежами, він був потужним фортифікаційною спорудою свого часу. Але після перебудови храм втратив все оборонні риси - стара будівля розібрали, відбудувавши на його місці більш витончений собор.

Монастирський комплекс відкрили практично перед Першою світовою війною. Під час революції собор зазнав перших втрат - йогодзвони реквізували і пустили на переплавку, Щоб виготовити артиллеристские знаряддя.

Своє існування монастир припинив перед Другою світовою війною - більшовики вивезли всі цінності. У воєнний час костел підпалили, але городянам вдалося врятувати неоготическое будівлю від вогню. Після війни в храмових стінах розмістили склад для мінеральних добрив. тількив кінці 80-х років собор повернули домініканської громаді. Нині відмінно зберігся неоготичний костел відкритий для відвідувачів.

Коментарі