Додати до маршруту

Будинок Скульптора

GPS координати: 50°44’14”N 25°18’51”E
Рейтинг:
1263 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У Луцьку, як і у всіх містах, крім офіційних пам'яток, які просто необхідно відвідати туристам, є ще пара містечок, не на стільки розрекламованих, але можливо, навіть більш цікавих. Одним з таких місць є будинок скульптора Голованя. Унікальний «будинок з химерами» знаходиться за адресою Лютеранська 9, і є частиною заповідника «Старий Луцьк», який знаходиться на березі річки Стир.

будинок скульптора

будинок скульптора

Скульптор Микола Головань побудував свій незвичайний будинок за проектом архітектора Ростислава Метельніцкого. Головна родзинка будівлі полягає у її прикрасах - це безліч скульптур виконаних в різних стилях (античність, бароко, готика). Всього таких скульптур налічується близько 500 штук. В основному вони розташовані на фасадах будівлі і даху. Головним чином це тварини та різноманітні міфічні створення. Над входом поміщений вензель сім'ї Голованя «М.М.Г».

Будинок скульптора. Луцьк

Будинок скульптора. Луцьк

На фасаді знаходиться барельєф вагою в півтори тонни, на якому можна дізнатися всіх членів сім'ї господаря. Крім усього зовнішнього багатства, біля будинку є «італійський» дворик з кузнею. У ньому знайшли своє місце скульптури, що не вписалися в загальний архітектурний ансамбль будинку. Окреме місце займає паркан - це, свого роду, величезна мозаїка з різьбленого каменю і всіляких барельєфів.

Скульптор Микола Головань

Скульптор Микола Головань

Не менш цікавий і інтер'єр «Будинку скульптора». Біля входу всіх гостей зустрічає хлопчик з книгою, а біля воріт знаходяться скульптури апостола Петра, Божої Матері з Ісусом і інші біблійні персонажі. Якщо вам пощастить застати господаря цього «чуда», то він поведе вам захоплюючу екскурсію і розповість всі таємниці і історії будинку. Мабуть, це єдиний спосіб розібратися у всьому різноманітті скульптур, адже будівель з такою кількістю статуй, різної тематики в Україні не існує.

будинок скульптора

Микола Микитович вже більше тридцяти років працює над удосконаленням зовнішнього вигляду будинку. В останні роки, в його роботах стала переважати релігійна тематика, свідченням чого є ціла галерея барельєфів на фундаменті будівлі. М.Головань дуже привітна людина і нагадує доброго чарівника, тому що на відміну від злих, які перетворюють людей в камінь, він вдихає життя в холодні камені. На думку автора проекту, це не будинок, а «вернісаж творчості», а в народі за свій насичений еклектичний стиль прозвали будівлю «Будинком з химерами».

будинок скульптора

GPS: 50 ° 44'14 "N 25 ° 18'51" E

Адрес: м. Луцьк, ул. Лютеранская, 9

Коментарі