Додати до маршруту

Художній музей (Будинок Шполянського), Кіровоград

GPS координати: 48.50608063 32.26306152
Рейтинг:
1207 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Будівля, де зараз розташовується Кіровоградський Художній музей, побудовано приблизно 1897 рза розпорядженням комерсанта Ізраїлю Шполянського. Його архітектурне рішення і внутрішні інтер'єри були показовим прикладом початкового періоду модерністського напряму. Воно являло собою один з примірників споруди нового типу - так почали в той час будувати прибутково-торгові доми.Будинок відразу стали називати Пасажем, Що характеризує специфічний архітектурний зразок - магазини і ділові контори ярусами розташовуються по обидва боки широкого проходу посередині.

Достовірно невідомо ні точний час його будівництва, ні призначення.

Одна з варіацій - це пишний кам'яний особняк з значними підвальними приміщеннями, з'єднаними між собою арками. Інша - характеризує його як колишню розкішний готель «Пасаж» з розташованими на першому поверсі магазинами, ресторанами і т. Д., У дворі якої розташовувався прекрасний фонтан зі зростаючими навколо клумбами і екзотичними туями.

Пізніше власником витонченого палацу стає городничий А. Пашутін. Документи свідчать: тут в той час функціонувала живописно-художня майстерня «Мистецтво».

Коментарі