Додати до маршруту

Будинок полкової канцелярії (Будинок Мазепи), Чернігів

GPS координати: 51.48757935 31.30971718
Рейтинг:
2883 Переглядів 0 Коментарів 3 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Будинок полкової канцелярії вЧернігові- унікальний архітектурний пам'ятник 17 століття. В Україні є всього два подібних будівлі. З цим місцем пов'язано багато легенд та історій.

Історія будинку Мазепи

Будинок був побудований в кінці 1690 року. Першим господарем був Яків Лизогуб. Після смерті Лизогуба його вдова продала будинок Івану Мазепі. З 18 століття тут розташувалася полкова канцелярія Чернігівського козацького полку. Пізніше сюди перенесли архів.

Довгий час будівля не використовувалося і піддавалося руйнувань. У 1954 році вперше пройшла повна реставрація всіх приміщень. І тепер радує всій своїй первозданній красою і розкішшю. До будинку приходить кожен поважаючий себе гість Чернігова.

архітектура будівлі

Будинок полкової канцелярії побудований в стилі українського бароко. Виконаний він з білої цегли. Має два поверхи і велике підвальне приміщення. У 18 столітті було зроблено кілька прибудов. Одна з них - тамбур з фасадної сторони будинку. Він був прикрашений фігурним фронтоном. Ще один тамбур відкривав доступ до підвалу безпосередньо з двору.

У 19 столітті були переконструйовані вікна. Також був зроблений додатковий люк на горище. З роками у всьому будинку були розібрані всі печі. Незважаючи на всі перебудови, будинок зберіг свою самобутність і унікальність.

Цікаві факти про будинок Мазепи

  • Ходять легенди, що у величезних підвалах будинку Іван Мазепа заховав бочки з золотом. Але знайти їх нікому не вдалося.
  • Наречена Івана Мазепи, Марія, була проклята своєю матір'ю за зв'язок з опальним гетьманом. Тому її дух досі перебуває в цих стінах і оберігає скарби Мазепи.
  • За деякими даними, гетьман Мазепа був в цьому будинку лише один раз і то проїздом.

Як доїхати

До будинку полкової канцелярії можна дістатися по трасі М01. Також ви можете скористатися тролейбусом № 1 або маршруткою № 5.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі