Додати до маршруту

Музей - діорама Битва за Дніпро, Переяслав-Хмельницький

GPS координати: 50.07311249 31.46128654
Рейтинг:
1687 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Музей-діорама «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 року» в Переяслав-Хмельницькому знаходиться в будівлі Вознесенського собору, будівництво його датується 1700 роком. Храм визнаний пам'ятником архітектури національного значення. Відкриття музею було приурочено до 30-річного ювілею Перемоги у Великій Вітчизняній війні і відбулося 5 травня 1975 року.

Експозиція музею-діорами «Битва за Дніпро»

Центром і воістину перлиною експозиції є художньо-документальний полотно діорами. Його розміри досягають 28 м на 7 м. На ньому зображені трагічні події форсування Дніпра, а саме Букринський епопеї з фотографічною точністю.

Восени 1943 року радянськими військами був організований Букринський плацдарм, основною його метою було звільнення столиці України. У жорстоких боях загинуло 250 тисяч солдат, але, на жаль, всі їхні зусилля не увінчалися успіхом. Місто було звільнено лише в листопаді 1943 року, після створення нового плацдарму.

Роботи над полотном тривали більше 4,5 років. Авторами цього шедевра батального мистецтва виступили П. Т. Мальцев і М. С. Присєкін - художники Московської військової студії художників ім. М. Б. Грекова.

Також особливої ​​уваги заслуговує експозиція портретів учасників форсування Дніпра, Героїв Радянського Союзу, а також скульптури, особисті речі солдат, преса періоду Другої світової війни, листи, зброя та інші фронтові реліквії.

Як дістатися

Переяслав-Хмельницький- місто обласного значення на сході Київської області, розташований всього в 90 км від столиці. Дістатися сюди можна на рейсових автобусах, які відправляються завтовокзалу в Києві, А також зі станцій метро «Чернігівська», «Харківська» і «Бориспільська». Турист може поїхати на власному автомобілі, для цього йому слід рухатись по трасі М03 відКиєвадо Переяслав-Хмельницького.

У Переяслав-Хмельницькому музей-діорама знаходиться за адресою вул. Сковороди, 54. З центрального автовокзалу міста сюди їде маршрутне таксі - зупинка «Центральний парк», він і буде орієнтиром для туриста.

Час роботимузею-діорами «Битва за Дніпро»: з 09:00 до 17:00, понеділок, вівторок - вихідний.

Контактна інформація: +38 (04567) 5-18-79.

Коментарі