Додати до маршруту

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, Петраші

GPS координати: 48.14081573 25.06983185
Рейтинг:
1377 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Петраші - дуже мальовниче село на буковинській Гуцульщині. Вас обов'язково залучать красиві схили Карпатських гір навколо, а ще цікаво буде відвідати в селі давню дерев'яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці, виконану в стилі характерному для гірської частини Буковини.

Історія церкви Різдва Богородиці

Церкву збудували 1863 року. До сих пір вдалося зберегти її оригінальні форми. За час функціонування церкви було проведено кілька реставрацій, зокрема Гонтовий дах замінили на бляху, а також покрили стіни декоративним деревом.

що подивитися

Церква являє собою цікавий синтез класичного для Буковини 19 століття купольного храму з типовим гуцульським стилем. Купол посередині явно відрізняється від інших частини храму, але вони відсутні на вівтарем і над входом, що характерно для гуцульському стилі.

Церква дуже органічно вписується в навколишній пейзаж Карпатських гір. Влітку храм просто потопає в навколишньому зелені, додає йому приємного колориту.

Як дістатися Петраш

Храм знаходиться при дорозі в центрі села. Через село проходить шлях доПутили, Самого районного центру області і столиці буковинської Гуцульщини. Через село регулярно проходять автобуси, які прямують до Путили з Чернівців. Зручно подорожувати власним автотранспортом - дістатися доВижниці, Звідки їхати по дорозі Т-2601 в село Петраші. Відстань до обласного центру - 90 км.

Час роботи:храм функціонує тільки під час недільних і святкових богослужінь.

Коментарі