Додати до маршруту

Центр народного мистецтва Петриківка

GPS координати: 48.71625137 34.62924957
Рейтинг:
5720 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Давня розпис, обереги і орнаменти, які пройшли крізь тисячоліття - ці унікальні твори мистецтва можна зустріти в смт. Петриківка, що на Дніпропетровщині.

Сюди з'їжджаються туристи, щоб переконатися в приголомшливою красою образотворчого мистецтва. Саме в будівлі центру народного мистецтва «Петриківка» розташовані кращі експонати і майстерні петриківського розпису.

Історія центру

Історія музею починається з 1991 року. А. А. Пікуш в ті непрості для творчості часи став організатором і керівником центру. Маючи сталеву волю, Андрій Андрійович зберіг курс на процвітання самобутнього образотворчого мистецтва - петриківського розпису.

Музей народно-прикладного мистецтва, Петриківка

В умовах розвитку молодої країни майстрам вдалося представляти ЦНТ «Петриківка» та техніку живопису в Польщі, Німеччині, Франції, Канаді, США, Японії та інших країнах. З 2000-х років були проведені художні виставки в містах України і культурних центрах за кордоном.

5 грудня 2013 року ЮНЕСКО внесло петриківський розпис в перелік об'єктів нематеріальної культурної спадщини людства. Цій події передувала виставка з понад 250 робіт у 50 країнах світу, яка почалася в будівлі Європарламенту в Брюсселі.

Музей петриківського розпису

Колекція музею «Петриківка»

Центр народного мистецтва «Петриківка» представляє роботи 40 відомих художників неповторної розпису. Деякі з них представляють Національний союз художників України та навіть є переможцями творчих конкурсів в Україні та за її межами.

У приміщенні музею створюють унікальні роботи і цілі авторські серії творів, використовуючи різні техніки на різних матеріалах. Токарні, столярні та вироби ручної різьби по дереву високої якості становлять приблизно 200 видів експонатів, серед яких:

 • тарілки;
 • бочки і фляги;
 • вази, шкатулки;
 • дитячі іграшки;
 • горілчані та винні подарункові набори;
 • писанки;
 • столи;
 • скрині і багато іншого.

Музей петриківського розпису

Майстри «Петриківки» для своєї продукції використовують екологічно чисті матеріали: деревину липи, вільхи та берези, яку купують в Полтавській і Сумській областях. Кожен художник для кожної роботи розробляє оригінальний малюнок, який більше ні разу не повторюється. Також цією технікою користуються при створенні творів на кераміці, полотні, папері і при розпису стін в архітектурі. У розписі надають перевагу зображенням рослин, рідше - тварин, характерних для даної місцевості.

У художніх майстерень є можливість відвідати і стати учасником майстер-класів для дорослих і дітей, а у виставковому залі можна замовити собі екскурсію або відвідати експозицію самостійно.

Як доїхати

Центр народного мистецтва «Петриківка» знаходиться в смт Петриківка по вулиці Леніна, 65.

Якщо ви рухаєтеся автомобілем, то до Петриківки можна доїхати по автодорозі регіонального значення Р-52 (Дніпропетровськ - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка), рухаючись по головній дорозі, необхідно повернути праворуч в напрямку центра села, далі на перехресті з вулицею Леніна буде центр народного мистецтва «Петриківка». Відстань складає близько 55 км.

Якщо ж їхати автобусом, то можна дістатися з автовокзалів Дніпропетровська і Дніпродзержинська.

Час роботи: В будні дні працює з 9:00 до 17:00, у вихідні - за попередньою домовленістю.

вартість:

 • для дітей - 15 грн;
 • для дорослих - 20 грн;
 • майстер-клас - 30-40 грн.

контактний телефон: +38 (05634) 222-70.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі