Додати до маршруту

Реабілітаційний центр бурого ведмедя, Синевир

GPS координати: 48.48788834 23.74509811
Рейтинг:
3241 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Реабілітаційний центр бурого ведмедя «Синевир» знаходиться в Закарпатській області. Це єдиний такого роду центр в Україні.

Сюди привозять ведмедів, з якими погано поводилися попередні господарі. Ведмедів вчать пристосовуватися до природних умов життя. Це місце вразить будь-якого туриста і нікого не залишить байдужим.

Історія центру

Будівництво реабілітаційного центру бурих ведмедів почалося ще в 2011 році. Для його створення спеціально були виділені певні кошти. Реабілітаційний центр бурих ведмедів «Синевир»-це велика, екологічно чиста територія площею в 12 га. Вона огороджена парканом, який знаходиться під напругою.

Національний природний парк «Синевир» не випадково став місцем для будівництва такого центру. Природа і кліматичні умови повністю відповідають тим умовам проживання, в яких мають потребу бурі ведмеді.

У центрі було побудовано кілька вольєрів і секцій для проживання особин різного типу і характеру. Туристи спостерігають за тваринами через спеціально встановлені сітки та огорожі.

Турбота про тварин центру

У Центрі реабілітації бурого ведмедя працюють професійні ветеринари. Працівники створюють всі умови для якнайшвидшого розвитку ведмедиків і їх адаптації до середовища проживання.

Ветеринарами складено здоровий і нормований раціон харчування тварин, який розроблений індивідуально для кожного ведмедя.

В даний момент центр є домом для більш ніж десяти тварин.

Туристам заборонено годувати тварин.

Цікаві факти

Один з ведмедиків потрапив з цирку. Його дресирували жахливим способом: лапи ведмежати змащували вазеліном і кидали його на розпечене залізо. Таким чином, він повинен був навчитися «танцювати». У своєрідному навчанні щось пішло не так і руху стали нервовими, неконтрольованими. Тому його віддали в центр.

У деяких ведмедів ще залишилися колишні звички. Так, можна побачити ведмедиків, що виконують різні трюки.

На території парку є щит з фотографіями всіх проживаючих тут ведмедів з інформацією про них, що включає імена, вік, вага. Так, є огорожа для маленьких ведмежат.

Як дістатися до реабілітаційного центру бурого ведмедя

Центр реабілітації бурих ведмедів перебуває в Закарпатській області. Щоб дістатися на особистому транспорті, потрібно їхати від села Міжгір'я в бік Синевирської Поляни. На під'їзді доозеру Синевир, По правій стороні, знаходиться покажчик напрямку до центру реабілітації. Далі потрібно пройти пішки по грунтовій дорозі вгору близько 150 метрів.

Час роботицентру з 9:00 до 18:00.

Вхід платний: Близько 20 грн.

Коментарі