Додати до маршруту

Карпатський біосферний заповідник

GPS координати: 48.18527222 24.31884003
Рейтинг:
6859 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На території України є багато цікавих місць, але за привабливістю і унікальності Карпатський біосферний заповідник, який знаходиться в самому серці Карпат, безсумнівно, вартий особливої ​​уваги.

Тут можна підкорити найвищі & nbsp; вершини України та побачити високогірні озера, вимираючі види тварин і рослин. Тому якщо ви любите відпочинок в горах, то обов'язково відвідайте це місце.

Історія заповідника

Карпатський заповідник був створений в 1968 році в Закарпатській області для збереження унікальної природи Карпат від згубної діяльності людини. Тепер площа всієї природоохоронної середовища займає 53630 га. А з 1992 року заповідник входить в міжнародний перелік біосферних резерватів ЮНЕСКО.

Його площа включає в себе:

  • Чорногорський масив;
  • Свидовецький масив;
  • Кузій-Трібушанскій масив;
  • Мармароський масив;
  • Угольсько-Широколужанський масив;
  • Долину нарцисів.

У заповідник також включені ботанічні заказники& Laquo; Чорна гора & raquo;& Nbsp; і & laquo; Юлівська гора & raquo ;. На їх території можна зустріти все різноманіття природи Східних Карпат.

Що подивитися в Карпатському біосферному заповіднику

чорногорський масив

На території цього масиву розташовується все шість двотисячників:Гутин Томнатик& Nbsp; (2016 м),Петрос& Nbsp; (2020 м),Піп Іван Чорногірський& Nbsp; (2028 м),Бребенескул& Nbsp; (2035 м),ребра& Nbsp; (2001 м), а також найвища вершина України & ndash;Говерла. Відомий масив високогірними озерами, одне з таких & ndash;Несамовите. тут знаходитьсяозеро Бребенескул& Nbsp; & ndash; найвисокогірніше озеро, яке утворилося на висоті 1801 м.

Свидовецький масив

Свидовецький хребет& Nbsp; відомий прекрасними видами, озерами, унікальною флорою і фауною. Вінчає його гораБлизниця& Nbsp; (1883 м). Найбільшим прикрасою цих місць є букові ліси, які піднімаються до висоти 1380 м. Тут можна зустріти і цікаві лікарські рослини, зокрема арніку, яка є цінною при & nbsp; лікуванні багатьох хвороб.

Кузій-Трібушанскій масив

Займає площу в південному відрогу Свидовецького хребта. Відомий вершинами: Темпа (1089 м),Менчул& Nbsp; (1242 м) ілисина& Nbsp; (1409 м). Саме в цьомумасиві& Nbsp; розташувавсягеографічний центр Європи. Біля кордону з Румунією в селі Ділове Рахівського району встановлено геодезичний знак, який повідомляє про це.

Мармароський масив

Розташований на північному схилі Рахівських гір. Найвищою вершиною є гора Піп-Іван Мармароський (1936 м). Через стрімкі і вузьких каньйонівмасив& Nbsp; в народі отримав назву & laquo; Гуцульські Альпи & raquo ;. Місцями в горах є скелі, вершинами хребта проходить кордон з Румунією. На території масиву є старі штольні, яким кілька років і в яких живуть більше десяти видів кажанів.

Угольсько-Широколужанський масив

Розташований на південній частині хребтаЧервона. вершинамимасиву& Nbsp; є Угольська Плеша (1108 м) і Язичницька Кичера (1092 м). Тут знаходиться великий масив букових лісів, територія якого налічує понад 10 тис. Га. Вражаючими є карстові печери і карстовий міст, що знаходиться неподалік від села Мала Уголька.

карстовий міст& Nbsp; & ndash; це величезна арка в вапняковій скелі Чур, яка, на думку вчених, утворилася ще тисячу років тому. До мосту важко дістатися, але це не лякає туристів. Тут розмістилася найбільша печера Карпат & ndash; Дружба, сумарна довжина всіх ходів якої налічує близько одного кілометра.

Долина нарцисів

Це єдине місце в Карпатському заповіднику, яке представляє полонину.Долина нарцисів& Nbsp; знаходиться в урочищі Кіреші, всього в 4 км від міста Хуст. Особливістю долини є те, що в звичайних умовах нарцис вузьколистий не росте на такій низькій висоті, цей вид зростає в високогір'ях Альп.

Це, безсумнівно, можна назвати дивом природи, коли опиняєшся в цьому дивовижному місці, то захоплює дух від незліченної кількості нарцисів.

Рослини і тварини заповідника

Дуже багата флора і фауна представлена ​​на цій території, не дарма ж вона отримала статус заповідника. Тут можна побачити тварин і рослин, які числяться як вимираючі види. Природна флора представлена ​​2864-ма видами, з яких 131 занесені до Червоної книги України.

Ліси в горах переважно букові, хвойні, ялинові, дубові і грабові. Неповторну красу навесні створюють квіти, а саме дзвіночок альпійський, нечуй-вітер, золотий коник, айстри, фіалки. У червні цвітуть яскраво-червоні квіти рододендрона східнокарпатський (в народі більше поширена як червона рута).

Фауна вражає своєю різноманітністю, всього налічує 4383 виду. До Червоної книги занесені 75 видів і 20 видів включені до Європейського червоного списку. Можна зустріти таких тварин: альпійська завирушка, олень, рись, ведмідь бурий, козуля, вовк, лісовий кіт, сова сіра.

Цікавий факт: В горах проживає аж 21 вид кажанів.

Як доїхати до Карпатського заповідника

Карпатський біосферний заповідник (КБЗ) розташований на території Рахівського, Тячівського, Хустського та Виноградівського районів Закарпатської області, адміністрація заповідника розмістилася в містіРахів. До природоохоронної території можна дістатися зКиєва,Львова& Nbsp; іІвано-Франківська& Nbsp; по залізниці в Рахів. Далі вам необхідно пересісти на автобуси, які відправляються з автовокзалу. Вони довезуть вас саме до того місця заповідника, яке вас цікавить найбільше.

Посетите это замечательное место природы Украины, которое является жемчужиной Карпат. Приятного отдыха!

Коментарі