Додати до маршруту

Буковецький полонина

GPS координати: 48.83014679 23.00036430
Рейтинг:
403 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одна з найкрасивіших гірських рівнин - Буковецький полонина - плосковершінних масив на Верховинському вододільному хребті в Українських Карпатах.

Загальні відомості про полонині

Висота масиву становить 900-1300 метрів, схили вкриті лісами, де переважає бук і ялина. Буковецький полонина має свою «родзинку»: тут збереглися зарості букового криволісся - це рідкісне природне явище, де дерева мають серпоподібну форму і як би стеляться по схилу. Цілком ймовірно, така форма дерев обумовлена ​​впливом вітрів і снігу.

У східній частині Буковецької долини височіє гораПікуйз крутими обривами і мальовничими скелями - ця вершина завжди привертала багато туристів. У минулому тут любив бувати Іван Франко. На вершині гори встановлений обеліск на честь першого президента Чехословаччини Томаша Масарика в 1935 році. На схилах гори знаходитьсязаказник державного значення «Пікуй».

Чарівні види з вершини гори вражають мандрівників - у всій красі перед вами постає Вододільний хребет. Близькість до сонця і хмар підсилюють відчуття радості від споглядання неймовірної краси Українських Карпат.

Як доїхати

Буковецький полонина знаходиться на межі Львівської та Закарпатської областей. Через цей масив проходить туристичний маршрут «Шляхами Вододільного хребта», який стартує в селісянкиі тягнеться до гори Пікуй.

Коментарі