Додати до маршруту

Будинок віце-губернатора

GPS координати: 49.59114838 34.55187225
Рейтинг:
1059 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Будинок віце-губернатора побудований в 1808-1811 роках в стилі російського губернського класицизму. Проект споруди розроблено петербурзьким архітектором А. Захаровим, доопрацьований губернським архітектором М. Амвросимову.

Будівля являє собою квадратний в плані, триповерховий (два поверхи і третій цокольний) будинок і два Г-образних бічних одноповерхових флігелі, з'єднаних цегляною огорожею. В кінці XIX століття, після передачі будівлі Полтавського Петровському кадетському корпусу флігелі були розібрані. Будинок віце-губернатора - це єдина будівля Круглої площі, на головному фасаді якого відсутня прикрашає інші сім будівель колонний портик. Замість цього будинок прикрашають виступаючі на кутах фасаду ризаліти, також крайні вікна першого поверху прикрашені колонами з боків і сандриками. Крім будинку віце-губернатора в будівлі також розміщувалися губернські служби.

Так сталося, що руйнівна війна не обійшла стороною і цей будинок, в 1943 році будинок був спалений. У 1956-1959 роках будинок відбудовано з переплануванням за проектом архітектора М. Набойченко.

Зараз будівля використовується як житловий будинок.

Дістатися можна будь-яким транспортом в сторону Центру.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі