Додати до маршруту

Будівля Полтавських губернських присутствених місць

GPS координати: 49.58936310 34.55361557
Рейтинг:
1522 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Будівля Полтавських губернських присутствених місць побудовано в 1810 році в стилі російського губернського класицизму за проектом 1803 р архітектора А. Захарова. Входить в комплекс ансамблю Круглої площі.

Спочатку корпус займав лише центральну частину ділянки між вулицями Монастирській і Жовтневої, а по сторонам розташовувалося цегляну огорожу з симетрично розташованими воротами. На початку XIX століття будівля виглядала трохи інакше & ndash; корпус займав лише центральну частину нинішнього будови. Триповерховий в плані будинок мав два однакових поверху, і один технічний цокольний поверх. Тільки в 1866 р за проектом харківського архітектора Ф.І. Данилова, були додані бічні крила. Зовнішній вигляд будівлі, як і інші будівлі архітектурного ансамблю, прикрашає шестиколонний портик доричного ордера, також широкі сходи центрального входу і карнизні пояски.

У XIX & ndash; XX ст. в будівлі розміщувалися багато губернські установи: губернське правління, казенна палата, & laquo; Наказ громадського піклування & raquo; і окружний суд. У 1917 р, після Жовтневої революції в будівлі розташовувалися установи губернського виконкому, пізніше в 1925 р & ndash; радянські і партійні органи Полтавської області.

Під час Великої Вітчизняної війни, в 1943 р Будинок губернаторських людних місць, як і багато інших будівель комплексу, було спалено. Але в 1948 & ndash; Тисяча дев'ятсот п'ятьдесят-дві рр. зруйноване будову було відновлено за проектом полтавського Д.М. Гольдінова, за участю архітектора Є.І. Катоніна та інших.

Починаючи з 1952 р і до сьогоднішніх днів в будівлі розташовується Полтавський міський Рада народних депутатів.

Дістатися можна будь-яким громадським транспортом до Центру.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі