Додати до маршруту

Бучацька ратуша

GPS координати: 49°3’44”N 25°23’41”E
Рейтинг:
3828 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Бучацская ратуша

Бучацская ратуша

У маленькому містечку Бучач Вам не доведеться нудьгувати - у нього багата історія за плечима і красива архітектура (наприклад, Бучацька ратуша).

Бучацская ратуша - унікальна пам'ятка архітектури середини 18 століття.

Розташована в нижній частині міста посеред невеликої площі, гармонує з ландшафтом, відрізняється чітким описом обсягів і досконалістю пропорцій.

Архітектор Бернард Мерітін, скульптор Йоганн Георг Пінзель.

Ратуша - одне з найцікавіших місць для туристів, датується 1750 р

Усередині йде реконструкція, але і зовні очей не відірвати від скульптур, щедро прикрашають фасад. Спочатку міфологічна композицій було 12, але під час грандіозного міського пожежі в 1859 р частина їх була зруйнована і збереглося лише сім штук.

Бучацская ратушаУ плані квадратне (14х14 м) двоповерхова будівля має 12 приміщень, поверхи з'єднані гвинтовими сходами, а в бічних - службові кімнати.

За скульптурним оздобленням і органічним синтезам мистецтв Бучацька ратуша не має аналогів в архітектурі України 18 ст.

Потужні стіни несуть двоярусну вежу.

Неоднакове членування внутрішнього простору стінами на фасадах виявлено пілястрами, крок і кількість яких неоднаково: на головному їх шість, на протилежному п'ять, а на бічних чотири.
З архітектурних міркувань башта зроблена ширше, ніж несучий її масив середнього приміщення з гвинтовими сходами всередині. Тому її стіни частиною спираються на кам'яні консолі. Вся висота будівлі 38 м.

Бучацская ратушаСпочатку вежа ратуші була увінчана шпилем висотою 18 м, але після пожежі 1811 року його не відновили.

Фасади оформлені коринфским ордером і великою кількістю скульптур (спочатку їх було 30, збереглося 9), образи взяті з Біблії і античної міфології.

Скульптури відрізняються експресією пластичної мови і динамізмом композиції; тесані з монолітного каменю-вапняку, подекуди є вставки.

Головний фасад ратуші повернутий на захід, на його фронтоні - картуш з родинним гербом «Пилява» засновника ратуші Миколи Потоцького.

На фігурному щиті з перехрещеними військовими атрибутами - напис «М. Р. 8. К. »(« Микола Потоцький - староста Канівський »). Каріатиди підтримують п'ять балконів на західному фасаді.

Бучацская ратушаКомпозиції (вис. 195 см) «Геракл роздирає пащу Немейські леву», «Геракл вбиває Лернейская гідру», монументальні статуї бога морів Посейдона і юнаки Давида - переможець велетня Голіафа і ін.

Зараз львівські скульптори під керівництвом Д. Крвавич виконують копії статуй, вони займуть місце на ратуші, оригінали зберігаються в музеї.

До +1847 на верхньому ярусі вежі був годинник; в 2002 їх відновили.

У 19 столітті на 1-му поверсі розміщувалися повітовий старостат і рада. Після 1920 будівлю віддали під житло і магазини. 1982-1992 в ній діяли історико-краєзнавчий музей і дитяча художня школа.

Бучацская ратуша1988-1989 ратушу реставрували, тоді ж добудували дерев'яну вежу, барокова за формою.

Ратуша - найбільш витончене твір Меретина.

Вона вражає легкістю і стрімким злетом, посиленим вертикальними лініями численних пілястр, наличників вікон і обрамлень ніш.

Головний фасад виділений величезним, складних обрисів фронтоном з рокайлевим асиметричним картушем в центрі.

Ні в одній споруді в стилі бароко на Україні скульптура не знаходиться в такому нероздільній єдності з архітектурою, як тут.

Вона вражає експресією руху, виразними позами, неповторними силуетами, в ній як би втілений пафос боротьби проти зла і насильства.

GPS: 49 ° 3'44 "N 25 ° 23'41" E

Адреса: м Бучач, Тернопільська обл.

Коментарі