Додати до маршруту

Боржавська вузькоколійна залізниця

GPS координати: 48.21051407 22.63498688
Рейтинг:
725 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Боржавська вузькоколійна залізниця по ряду особливостей є пам'яткою Закарпаття. Побудована ще в 1908 році, на сьогоднішній день це одна з небагатьох діючих доріг такого типу. Спочатку вузькоколійка будувалася для потреб місцевої лісової промисловості, пізніше і до сих пір налагодилипасажирські сполучення за маршрутом Виноградове - Хмільник - Іршава протяжністю 44 км(Спочатку маршрут обмежувався другим і третім пунктами). Ще однією особливістю, що відрізняє Боржавську вузькоколійку від інших залізниць, є використання не електричних, а виключно механічних технічних засобів (семафорів, стрілкових переводів і т. Д.).

За час свого існування в період Першої та Другої світової війни Боржавська вузькоколійна залізниця встигла побувати у володінні Чехословаччини та Угорщини. У 70-х роках минулого століття пасажирський рух стали помітно скорочувати, а в 80-х - повністю ліквідовано. Однак зусиллями місцевих жителів і місцевою владою на початку 90-х поїзда знову почали перевозити пасажирів.

Станом на сьогоднішній день є тільки один невелику ділянку вузькоколійної залізниці, який зберігся, але не експлуатується: між Іршавою та Приборжавське. Однак це не заважає доступу туристів, які приїжджають сюди спеціально, щоб подивитися на унікальну залізницю і побувати в самому серці Закарпаття.

Коментарі