Додати до маршруту

Борисоглібський собор (Музей архітектури), Чернігів

GPS координати: 51.48916626 31.30694389
Рейтинг:
2036 Переглядів 0 Коментарів 3 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Борисоглібський собор належить до найдавніших соборів України. Його будували в період 1120-1123 рр. Засновником вважається князь Давид Святославович. Спочатку храм призначався як усипальниця для роду Давидовичів. У стінах можна побачити глибокі ніші, які свідчить про це. Його назва пов'язана з зарахуванням до лику святих Бориса і Гліба.

Історія Борисоглібського собору

Вченим-дослідникам вдалося дізнатися, що собор знаходиться на останках більш давньої споруди, ніж сам храм. А ось що саме могло бути тим будівлею точних відомостей немає. Борисоглібськийсобор пережив багато руйнувань і перебудов. У процесі його відновлення він ставав кардинально іншим і міняв свій початковий стиль. У 17 столітті йому надали вигляду Домініканського костелу, а ще пізніше переробили в стилі бароко. І тільки з 1952 по 1958 роки його вирішили відтворити за первісним планом князя, що залишився в замальовках історичних документів. Колись стіни собору прикрашали красиві фрески, але, на жаль, вони практично не збереглися.

У наші дні в Борисоглібському храмі відкрито архітектурний музей, в якому завжди працюють дві виставки. Сам собор відноситься до заповідника «Чернігів стародавній». Крім цього, тут часто проводяться концерти духовної музики.

В музеї архітектури можна побачити різні експонати, якіпоказують життя і побутЧерніговав різні роки. Одним з головних експонатів є срібні з позолотою ворота. Вони важать близько 56 кг. Їх створювали за указом гетьмана І. Мазепи. До наших днів вони збереглися в ідеальному стані. На території Борисоглібського собору свого часу поховали відомих ієрархів православної церкви.

Як дістатися Борисоглібському собору

Музей архітектури в Борисоглібському соборі працює з понеділка по п'ятницю з 10:00 по 18:00. Дістатися до музею можна від залізничного станції громадським транспортом або на автомобілі через проспект Перемоги.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі