Додати до маршруту

Морський порт, Бердянськ

GPS координати: 46.75353241 36.77690506
Рейтинг:
1352 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Бердянський морський порт знаходиться в північно-східній частині Бердянської затоки, на березі якого між двох кіс Бердянської і Обіточної розташувався місто Бердянськ Запорізької області.

Історія Бердянського морського порту

На початку 19 століття виникло рішення будівництва порту на Азовському морі в зв'язку з необхідністю в експорті зерна, зібраного на родючих землях Таврії. Порт, спочатку, почали будувати в гирлі річки Обіточної, але це місце виявилося невдалим. І в 1824 році генерал-губернаторграф Михайло Воронцовнаправив експедицію на узбережжі Азовського моря для пошуку більш підходящого місця. Після досліджень дна Бердянської затоки капітан другого рангу Микола Критський відрапортував губернатору, що таке місце знайдено на Бердянській косі.

У листопаді 3 числа 1827 роки для порту і міста були виділені землі, а цядата стала початком літочислення Бердянська. До кінця року вже була побудована дерев'яна пристань. З розвитком порту розвивалося і поселення Берди, яке поклало початок місту Бердянськ. Зарубіжні представники з торгівлі зерном перевели сюди свої контори з Одеси та Маріуполя. Після Кримської війни і відновлення порту, в Бердянську почали відкриватися торгові представництва іноземних держав.

За час діяльності порту були побудованіНижній Бердянськийіверхній Бердянськиймаяки, кілометровий хвилеріз. Всі проходили війни відбивалися на порте, але він завжди повертав свої колишні позиції і розвивався далі.

характеристика порту

В даний час Бердянський морський порт - це великий транспортний вузол і сучасне підприємство, яке обслуговує вантажні перевезення. Він оснащений передовою технікою, має солідні потужності. Загальний розмір акваторії складає 225,5 гектара, глибина - від 7 до 8,6 метра. До 9 причалів підведені шляху для автомобільного та залізничного транспорту. Порт приймає судна вантажопідйомністю до 15 тисяч тонн, з максимальною довжиною 205 метрів і прохідний осадкою до 7,9 метра. Багато бердянці сім'ями і поколіннями працюють на одному з основних підприємств міста.

Бердянський порт надає такі послуги:

  • перевантаження великих вантажів (генеральних): всілякого обладнання, металопродукти та іншого;
  • перевантаження навалювальних продукції: вугілля, коксу, хімічних, будівельних вантажів;
  • перевантаження вантажів, які є насипними: зернові, продовольча продукція та інші;
  • перевантаження наливної продукції у вигляді світлих нафтопродуктів;
  • здійснює транспортування автомашин, вагонів, суден;
  • складання та зберігання;
  • надає послуги по закріпленню, розкріплення і спеціальному закріпленню різноманітних вантажів;
  • формує укрупнені спеціальні місця для вантажу.

Бердянський портмає свій нафтокомплекс, Який призначений для перевалки індустріальних масел і світлих нафтопродуктів, температура спалаху яких рівна + 61 ° С і вище. Обробка танкерів із зазначеними вантажами проводиться на території спеціалізованого терміналу під №7. Перевантажувальний комплекс може одночасно обробити від 4 до 8 цистерн. Загальна пропускна потужність порту складає близько 600 тисяч тонн в рік.

Як дістатися до морського порту Бердянська

Бердянський морський порт знаходиться в Запорізькій області, в місті Бердянськ, по вулиці М. Горького, 13/7. від самогоЗапоріжжя, А саме від центрального автовокзалу міста до порту можна доїхати особистим автотранспортом або громадським. Власним автомобілем потрібно їхати по трасі р37 і через Т0819. Якщо користуватися громадським транспортом, то необхідно сісти на рейсовий автобус №9046, який їде в напрямкуМаріуполя, доїхати доБердянська, Вийти і пройтися пішки до морського порту ще близько 500 метрів. Загальна відстань від Запоріжжя до порту складе приблизно 195 км.

Коментарі