Додати до маршруту

Вірменські склади, Кам'янець-Подільський

GPS координати: 48.67049789 26.57420349
Рейтинг:
297 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В одній з частин Старого міста вКам'янці-Подільськомузнаходяться Вірменські склади - історичні кам'яні споруди, будівництво яких датується 18 століттям. Великою кількістю архітектурних пам'яток місто завдячує саме вірменській громаді, яка проживала тут ще в 11 столітті. Саме завдяки їх високій культурі сьогодні ми можемо спостерігати такі красиві старовинні будівлі.

Історія вірменських складів

На території міста вірмени оселилися ще в далекому 11 столітті, тому їх культура і побут зіграли важливу роль у формуванні особливого місцевого колориту. До наших часів збереглося чимало споруд, побудованих вірменським народом протягом декількох століть. Серед них - оборонні пристосування, житлові приміщення, культові релігійні будівлі.

Серед найбільш видатних споруд того часу варто відзначитиВірменський колодязь, Побудований в 17 столітті. Розташований він неподалік від міської ратуші. Колодязь має глибину близько п'ятдесяти метрів і накритий восьмикутним павільйоном.

Будівництво пов'язано з ім'ям багатого вірменина Нарзеса, який виділив кошти для будівництва колодязя. Зараз він в списку пам'яток, що мають республіканське значення, і охороняється як пам'ятник історії і архітектури.

Є тут і військові казарми, що датуються більш пізнім періодом - 18 століттям. Їх побудували спеціально для військового гарнізону. Трохи пізніше, в 19 столітті, військовим лікарем тут працював видатний етнограф і лінгвіст Володимир Даль.

Як доїхати

Вірменські склади можна знайти на Центральній площі міста, на вулиці Вірменській, 1. Неподалік, трохи ближче до Старого міста, розташувалися Вірменський колодязь іВірменський Бастіон. У цьому районі також побудовані житлові будинки 14-19 століть, які характеризують забудову головній міській площі. Доїхати до місця можна з центру Старого міста, попередньо діставшись туди на маршрутці.

Коментарі