Автостоп – термін, який увійшов в наше повсякденне життя після успіху американських кінострічок, головними героями яких були мандрівники. Романтика доріг описана в романі Джека Керуака «В дорозі». Після його прочитання хочеться відчувати свободу у кожному русі.

Автостоп – це не просто можливість заощадити на подорожі і легко переміщатися по країні. Так народжуються нові особистості, цілий соціальний прошарок молодих і вільних людей. Мандрівки на попутних машинах стали популярними в двадцятих роках у США. Зараз водії, беручи людину в салон, чекають цікавих історій, хочуть скоротати час. Але серед українців автостоп не користується успіхом. Багато водіїв побоються людей, які голосують на дорогах.

Намет автостопера

Намет 

Ситуація насправді інша. У нашій країні стопери не користуються популярністю, часом мандрівникам доводиться ночувати в наметах або в стогу під відкритим небом. Проте їзда на попутних машинах живе, процвітає, має певні перспективи.

Відкинемо всі сумніви і дозволимо собі дорожню романтику!

Багато хто роздумує над новою практикою їзди по країні. Навіщо їздити з незнайомими людьми на машинах, якщо є добре розвинені автобусні маршрути і надійний залізничний транспорт?

Причин довіритися автостопу чимало.

  • Причина перша. Новий вид пересування допомагає подивитися на себе інакше. Згадуючи свої вагання і сумніви, не можу втриматися від посмішки. В житті все навалилося разом: сварки з вчителями, негаразди на особистому фронті, якісь проблеми. Самі конфлікти відійшли на другий план, хотілося тотально перезавантажити своє мислення, перевернути свій світ, змінити світогляд. Цікаво потім в років так сімдесят, сидячи перед каміном, розповідати всякі небилиці і неймовірні пригоди своїм онукам. Найбожевільніша ідея, що прийшла в голову, - подорож з Карпат до моря. Перед очима постала картина, як хлопець блукає по трасі і потім доводиться йому повертатися додому, прийнявши поразку. На щастя, все пройшло чудово, в компанії веселих водіїв-далекобійників. Тепер автостоп – яскравий спалах в сірих буднях.
  • Причина друга. Автостоп – втеча до свободи. Перші відчуття неможливо передати. Тільки підіймаєте руку на трасі, і вже вітерець свободи дме в лице. З'являється впевненість у собі, знову ви – господар своєї долі. В душі виникає неясне бажання вибігти на поле і бавитись, немов мале дитя.
  • Причина третя: автостоп завжди дарує цікавий досвід. Досвідчені учасники автостопу часто діляться історіями, як далекобійники підгодовували зголоднілих подорожніх, як водії інколи влаштовували невеликі екскурсії по рідних місцях, могли поділитися неймовірними історіями про країни і людей, де доводилося їздити.Особливістю українського автостопу є чуйність людей, тисячі водіїв хочуть допомогти, натомість нічого не вимагаючи. Багато водіїв підбирають стоперів, щоб заробити пару плюсів у свою карму.
  • Четверта причина: автостоп – відмінна можливість споглядати красу, побачити країну.Автостоп – це, коли ти стоїш і мокнешь на трасі посеред густого соснового лісу або намагаєшся знайти край землі, перетнути степ, як твої волелюбні пращури-козаки. Просто відчувати свою країну живою, яскравою, якою її оспівували поети, як черпали натхнення письменники. Задоволення бути вільним вітром, пронестися над землею, над річками з прозорою водою, вдихнути різнотрав'я степів і чарівне повітря карпатських лісів.
  • П'ята причина пуститися в подорож на попутних машинах – бажання по-справжньому відчути себе людиною.З кожною годиною вашого мандрування ви віддаляєтесь від суєтних справ, домашніх справ, починаєте філософствувати. Ви – маленька частинка буття, яка загубилася у величезному світі.

Рюкзак автостопера

Часом потрібен величенький рюкзак!

Перша подорож автостопом стане самим яскравим спогадом, а потім ви не зможете відмовити собі в таких поїздках. Просто беріть листок картону, пишіть назву кінцевого шляху, виходьте на трасу і здіймайте палець вгору. Час мандрувати, назустріч невідомості!

Коментарі