Добавить в маршрут

Приморский бульвар, Одесса

GPS координаты: 46.48702621 30.74223137
Рейтинг:
2699 Просмотров 0 Комментариев 3 Включений в маршрут
Добавить в маршрут

Приморський бульвар - одна з найстаріших вулиць Одеси і точно найгарніша.

 

Автомобільна дорога викладена бруківкою

Автомобільна дорога викладена бруківкою

Колись на місці бульвару знаходилася грецька колонія (її називають "Гавань Істріан"), а пізніше саме тут був Кацюбіїв та Хаджибей, і Хаджибейська османська фортеця над морем, яку знищили російські війська. Нещодавно під бульваром були викопані залишки грецького поселення, які зараз накриті прозорим скляним куполом, тож кожен може роздивитись старовинні амфори.

Міні-музей археології на бульварі

Міні-музей археології на бульварі

З одного кінця бульвару - будівля Одеської міської ради на Думській площі, колишня Одеська біржа. По центру бульвару стоїть пам'ятник герцогу де Рішельє, або просто "Дюк". Поруч із пам'ятником - початок Потьомкінських сходів, а з іншого боку - Катерининська площа з пам'ятником імператриці Катерині Другій.

Думська площа - з одного кінця бульвару

Думська площа - з одного кінця бульвару

Дюк і Потьомкінські сходи - по центру Приморського бульвару

Дюк і Потьомкінські сходи - по центру Приморського бульвару

Закінчується бульвар Воронцовським палацем, тож можна без сумніву сказати, що це справжнє туристичне серце міста, навіть більш туристичне, ніж сама Дерибасівська.

Воронцовський палац в кінці бульвару

Воронцовський палац в кінці бульвару

На Приморському бульварі немає асфальту, він весь викладений темно-сірим гранітом, від Думської площі до Воронцовського палацу. Бульвар захищений шлагбаумами та спеціальними автоматичними стовпчиками з боку Катерининської площі, які опускаються в землю, коли треба впустити дозволений транспорт. Автомобілі можуть проїхати лише вздовж будинків, а більша частина бульвару повністю пішохідна і розділена газонами з квітами на три доріжки під високими густими деревами. На бульварі ростуть сріблясті платани, або безсоромниці. Тут є і так званий "платан Пушкіна", під котрим любив відпочивати цей відомий російський поет, коли находився в Одесі на засланні. Пам'ятник Пушкіну стоїть біля платану спиною до міської ради, під ним облаштований скульптурний фонтан, який незмінно обожнюють діти.

Платан Пушкіна та пам'ятник поету

Приморський бульвар у березні. Платан Пушкіна та пам'ятник поету

Вздовж усього бульвару розставлені лавочки на які можна присісти і дивитись на море або просто відпочити. Бульвар є популярним не лише серед туристів: тут збирається молодь Одеси, скейтери та велосипедисти, які виконують різні трюки на парапеті вздовж бульвару та на Думській площі. Одесити старшого віку теж залюбки прогулюються Приморським бульваром, бо тут завжди є тінь. Впродовж 2014-2015 років тут часто збирався Одеський Євромайдан.

Одеський Євромайдан збирався біля Дюка на Приморському навіть у найгіршу одеську погоду - "зусман", або холодний туман з дощем і вітром

Одеський Євромайдан збирався біля Дюка на Приморському навіть у найгіршу одеську погоду - холодний туман з дощем і вітром, або "зусман"

Приморський бульвар - популярне місце для вуличних музик. Тут часто можна почути бандуриста, або навіть цілий хор, особливо у вихідний день.

Бандурист на Приморському бульварі

Взимку Приморський бульвар часом повністю завалює снігом заввишки до 0,5-0,8 метра. Це пов'язано із розташуванням цієї вулиці на відкритому до моря просторі над схилом.

Приморський бульвар взимку

Приморський бульвар взимку

Этот объект в статьях

Комментарии