Додати до маршруту

Золочівський замок

GPS координати: 49°48’6”N 24°54’22”E
Рейтинг:
4660 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Золочівський замок

Золочівський замок

У достопрі- мечательно Львова, крім архітектурних пам'яток самого міста, входять і замки, що знаходяться у Львівській області - одним з яких єЗолочівський замок.

У 1441 році місто Золочів (в ті часи село) входив до складу Олеський земель (замок Олеськийз містом та цілою округою) і був розташований на колишньому важливому торговельному шляху, що об'єднував 3апад зі Сходом і Півднем Європи. А Золочівський замок розташувався впритул до міста на горі Купина, що фактично було невисоким пагорбом Гологорскій хребта.

Територія Золочівського замку

Територія Золочівського замку

Перша згадка про 3олочеве датована 1442 роком. Очевидно, на місці Золочівської твердині раніше стояла давня фортеця, яка була спалена татарами.
Фортеця була тут давно, але сьогоднішні обриси набула після 1634 р, коли власником Золочева став Якуб Собеський, батько Яна (майбутнього короля Польщі Яна Собеського).

Золочівський замок

В ті часи побудували прямокутну твердиню з чотирма бастіонами по кутах на голландський манер. На одній з вартових веж (кавалерок) добре зберігся герб і абревіатура JSKKSK: Якуб Собеський Крайчий корону Староста КРАСНОСТАВСЬКИЙ.

Золочівський замок

Магдебурзьке право місто Золочів отримало 15 березня 1523 року. На той момент тут існувала велика вірменська колонія.
У 1532 році власник Золочева Станіслав Сенінскій продав його Андрію Гурко, познанському каштелянові. Потім місто Золочів і фортеця перейшли до Якуба Собеського.

Стіни Золочівка замку

Стіни Золочівка замку

Останній почав активну удосконалення оборонної системи замку, зокрема зміцнив його чотирма бастіонами. Довжина кожної оборонної стіни становила понад 100 м і досягнень гала 11 м у висоту.

Золочівський замок

Оборонний рів, що оточував золочівський замок, водою не наповнювався, проте мав пристойну глибину, а в його дно були вбиті кілки. Вали перед стінами облаштували таким чином, що в разі ворожого нападу гарматні ядра потрапляли в земляні насипи, не пошкоджуючи облицювальної плитки стін.

Золочівський замок

Золочівський замок. музей

У XVІІ столітті Золочівський замок славився своїм рівнем комфорту. Тут було кілька ультрасучасних на той час ватерклозетів (для порівняння, в нинішньому музеї є лише один!). В окремій кімнаті знаходилася двері в потаємний хід, що з'єднував кабінет короля і скарбницю.

Золочівський замок

Припускають, що це могло бути так зване «довге вухо» - система, за допомогою якої вдавалося прослуховувати розмови прислуги, що розташовувалася на першому поверсі.

Золочівський замокЗ кабінету короля ще один потаємний хід вів на оборонні вали. У будь-який час король, не помічений своїми слугами, міг покинути замок.

У 1672 році Золочівський замок зруйнували турецькі війська, а після його повернення польській державі ті ж полонені турки відбудували споруду.

Після смерті Яна ІІІ в Золочівському замку іноді жив принц Яків (помер в 1737 році). 3атем замок разом з іншими маєтками став власністю родини Радзивіллів і з часом занепав.

У 1802 році 3олочев купили поміщики Комарницькі, пристосувавши будівлі під житлові приміщення. У 1840 році господарі продали фортецю австрійському уряду під військові казарми. З 1872 року тут була також організована в'язниця.
Чорні часи настали в 1939 році, коли радянська влада влаштувала в палаці катівню НКВС. До червня 1941 року «поради» замучили тут близько 700 жителів. Про це розповідає одна з експозицій музею.

Золочівський замокЩе однією достопрімечатель ністю замку є два величезні камені, знайдені поблизу міста, за селом Новосілки.

Один з них списаний готичними літерами. На іншому - два переплетених вінка, «мертвий» u «живий». На місці перетину з невідомою метою зроблено отвір.

Були зроблені численні спроби пояснити походження і на значення каменів, але остаточної версії досі немає.

Після багаторічної реставрації замок перетворився на палац.

Тепер все відвідувач замку Золочів зможуть помилуватися унікальними експонатами, представленими тут: полотнами Рубенса, найдавнішими світильниками з кісток іхтіозавра, вік яких - більше 60 млн років, короною Данила Галицького.

Золочівський замок

А на величезній стіні при вході в корпус красується найбільша в Європі картина розміром 9 на 9 метрів - робота італійського художника Мартіно Альтамоне «Битва під Парканами» (1692 г.).

GPS: 49 ° 48'6 "N 24 ° 54'22" E

Адреса: м Золочів, вул. Замкова, 3, Львівська обл.

Контакт: +38 (03265) 4-33-85, 4-21-01

Цей об`єкт у статтях

Коментарі