Додати до маршруту

Жовківський замок

GPS координати: 50.05450058 23.96976089
Рейтинг:
1810 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Львівська область насичена пам'ятками, багато з яких - замки. Але архітектурних пам'яток епохи Відродження на території України не так багато. Один з них знаходиться в містіЖовква. Ідея побудувати замок належала засновнику міста С. Жолкевського, а перший проект створив П. Щасливий. У 1594 році було розпочато будівництвонайважливішого елемента фортифікаційної системи«Ідеального міста».

Колишній вигляд замку

Замок має чотирикутне підставу. Головний вхід виконаний у вигляді арки, а сама будівля являє собою три вежі, об'єднані двоповерховими будівлями. Від кожної з бічних веж відходить арочний прохід, який з'єднаний з будівлею критою галереєю. Головна вежа височить над замком на два поверхи. Спеціальні приміщення і палац розташовані всередині двору. З 1606 року власники замку разом з гостями регулярно проводили полювання, для чого побудували парк-звіринець біля замку, де вирощували оленів і зубрів.

У 17 столітті король Ян III перетворив Жовківський замок водин з найкрасивіших палаців Європи, Зробивши його своєю літньою резиденцією. З знаменитих гостейпалац відвідували Іван Мазепа і імператор ПетроI.

сучасна історія

Замок був значно пошкоджений під час Великої Вітчизняної війни, після чого його відбудували. Реставраційні роботи проводилися в1972-1975 роках. З приходом радянської влади будівля стали використовувати в якості державної установи. Пізніше замок перетворили в житловий будинок.

Зараз в замку діє невеликий музей, що розповідає історію міста, а також відкриті туристичний інформаційний центр та адвокатська контора. будівляпотребує ґрунтовної реставрації, Частково відновлений тільки головний вхід. Оглянути внутрішнє приміщення Жовківського замку можна щодня з 10:00 до 17:00. Замок знаходиться в центрі міста, наринковій площі.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі