Додати до маршруту

Будівля Верховної Ради України, Київ

GPS координати: 50.44736099 30.53688812
Рейтинг:
5551 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Верховна Рада України вКиєвіє центром політичного життя, в її кулуарах вирішуються долі українців. Все ж цікаво, в який споруді приймаються такі важливі рішення. Хто хоче приміряти роль чиновника, то обов'язково варто тут побувати.

Історія будинку ВРУ

Після перенесення столиці зХарковав Київ виникло питання, де ж засідати чиновникам Верховної Ради УРСР. Спочатку депутати перекочовували з місця на місце, часто засідання проводилися в театрах. Було вирішено побудувати окрему будівлю. Тому був оголошений конкурс на кращий проект. Журі визнало найбільш вдалим задум архітектора Володимира Гнатовича Заболотного.

Будівництво почалося в 1936 році і тривало більше трьох років. Будівля ВРУ було прийнято державною комісією з оцінкою «відмінно» влітку 1939 року. За успішну роботу професор В. І. Заболотний був нагороджений премією, яка становила 5000 рублів, а в той час це були величезні гроші.

Незважаючи на те, що будівництво відбувалося в радянські часи, прообразом споруди служивбудинок вчителя, В якому під час революції 1917 року засідала Центральна Рада і Директорія УНР. Ця споруда спроектував учитель Заболотного - Альошин.

Архітектура будівлі парламенту

Будівля Верховної Ради України - це величне триповерхова будівля, виконане в українському класичному стилі. Серцем ВРУ читається сесійний зал зі сферичним прозорим куполом, який вміщує до 1000 чоловік. Вночі купол підсвічується, чому будівля виглядає грандіозно. Тут приймаються основні закони держави. Інтер'єр залу скромний на відміну від вестибюля і мармурових колон фойє. У декорі використані ліпнина, розписи в стилі українського декоративного творчості, інкрустація і панно. Авторами проекту все було продумано до найдрібніших деталей. Це забезпечує єдність стилю.

Цікаві факти

  • 25 липня 1939 року в приміщенні Верховної Ради України відбулося перше засідання українського парламенту.
  • 24 серпня 1991 була проголошена незалежність України і над будівлею парламенту було піднято прапор блакитного і жовтого кольорів, який згодом був затверджений як державний прапор.

Як доїхати

Будівля Верховної Ради України знаходиться в Києві по вулиці Грушевського, 5. Найзручніше дістатися на метро до станції «Арсенальна».

Час роботи: Для туристів потрібно подати заявку на офіційному сайті Верховної Ради України про бажання потрапити на екскурсію.

Коментарі