Додати до маршруту

Замок Сент-Міклош, Чинадієво

GPS координати: 48.48474503 22.83115578
Рейтинг:
3451 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Так склалося історично, що на сучасній території Закарпаття знаходиться дуже багато замків. Кожен з них має багатовікову історію і цілу купу легенд. У 12 кілометрах відМукачевав містечкуЧинадієворозташований замок Сент-Міклош.

Історія замку Сент-Міклош

«Сент-Міклош» з угорського можна перевести як «святий Миколай». Саме так називалося поселення до 1944 року. Коли територія Закарпатської області виявилася в складі Радянського Союзу, назва містечка змінили на Чинадієво.

Фортеця в тодішньому Сент-Міклош побудував в 15 столітті магнат Переньї. Він почав будівництво, але закінчив його вже зовсім інший власник. Замок Сент-Міклош постійно змінював господарів. Хто землю завойовував, той і ставав власником фортеці.

До відносно недавнього часу замок Сент-Міклош в Чинадієво був у занедбаному стані і частково зруйнований. У 2001 році фортеця віддали в концесію закарпатському художнику Йосипу Бартошу. Разом з дружиною Тетяною вони відновили перший поверх замку.

архітектура фортеці

Замок Сент-Міклош - це двоповерхова будівля зі стінами метрової товщини і двома вежами. З усіх стін під дахом видно бійниці. Будувати такі споруди в той час було потрібно, адже неподалік знаходиться древнє перевал «Руська брама», який часто використовували для пересування військ. Фортеця має кілька входів. Головні ворота знаходяться на північній стороні, однак туристи заходять через вхід з південної сторони.

Перше, що ви побачите в замку - це великий зал з вестибюлем. У 6 кімнатах на першому поверсі розташовуються експозиція кельтської та скіфської культур і портрети всіх власників замку. Другий поверх має таке ж планування: вестибюль, зал і шість кімнат, однак тут ще не побували реставратори.

Любовні історії Чинадіївської замку

Довгий час тут панували угорські аристократи. Доля фортеці тісно переплетена з долеюзамку Паланок, На території якого можна побачити скульптуру Ілони Зріні та її сина Ференца Ракоці. Княгиня увійшла в історію як непримиренна противниця австрійської корони. Замок Сент-Міклош став символом любові княгині.

Саме тут княгиня Зріні зустрічалася з трансильванським графом Імре Текелі, який очолював повстання куруців. Княгиня була старша за свого обранця на 14 років. Австрійська влада, знаючи плани Текелі, засуджувала пару. Коли про закоханих дізналися при королівському дворі, Ілону Зріні посадили в тюрму і вислали за межі Австро-Угорської імперії. Але в Чинадіївської фортеця повернувся її син Ференц Ракоці, який очолив повстанську армію.

Після поразки угорського війська під проводом Ракоці землі разом із замком виявилися в руках австрійської королівської сім'ї. Ці землі і фортеця кайзер подарував родині Шенборнів.

Доля фортеці в 20 столітті

Аристократична ідилія закінчилася в 20 столітті. За часів Другої світової війни нацисти зробили в колишньому гніздечку закоханих в'язницю, а вже за радянської влади приміщення замку пристосували під сільська рада.

Під час реставрації в одній зі стін замку знайшли замурований людський скелет. Історики вважають, що це одна з середньовічних традицій. Вважалося, якщо в стіну замурувати живу людину, то споруда набуває фантастичні можливості і такий ритуал в рази підвищує обороноздатність.

Незабутнє весілля і середньовічні битви

Хочете шлюбну церемонію в середньовічній фортеці? Запросто! Драматична історія любові Ілони Зріні надихнула сучасних господарів перетворити замок Сент-Міклош на місце проведення весільних церемоній. У планах власників відреставрувати особисті покої княгині Зріні, щоб молодята могли проводити там першу шлюбну ніч.

Щорічно в замку в Чинадієво проводиться фестиваль «Срібний Татош». Ви зможете побачити тут середньовічні бої, спробувати страви лицарської кухні і постріляти з арбалета на ярмарку.

Також в замку працює туристичний інформаційний центр. Тут вам безкоштовно нададуть інформацію про кращих місцях Закарпаття і як туди зручніше дістатися.

Як доїхати

Замок Сент-Міклош в Чинадієво знаходиться неподалік від автодорогиКиїв-Чоп. У населеному пункті зупиняються електрички зЛьвова,Ужгородаі Мукачево. В 7 кілометрах на схід знаходиться селищеКарпати, Де стоїтьзамок Шенборніві зупиняється багато пасажирських поїздів. А в 3 кілометрах від смт Чинадієво знаходитьсяводоспад Скакало.

Час роботи замка: с 9:00 до 18:00, без выходных. Плата за экскурсию будет использована на дальнейшую реставрацию.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі