Додати до маршруту

Замок Радзивіллів або Олицький замок

GPS координати: 50°43’23”N 25°48’34”E
Рейтинг:
5022 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Олицький замок Радзивілів - це замок у Волинській області з більш ніж 500-річною історією. Засновником замку вважається князь Микола Радзивілл Чорний. Прямокутний замок бастіонного типу став першою подібною спорудою на території сучасної України. Будівництво замку було закінчено 1564 р

замок Радзивіллів

замок Радзивіллів

Після завершення будівництва, незважаючи на високу оборонну міць замка, роботи по його зміцненню тривали ще довгі роки. Завершив вікову будівництво Альбрехт Станіслав Радзивілл в 1640 р Територія замку збільшилася майже до 100 кв. м. Він став зразком для будівництва замків подібного типу. За всю історію він витримав не одну ворожу облогу, але, незважаючи на важкі ушкодження, взятий не був.

Олицький замок

Олицький замок

Перша документальна опис замку зустрічається в XVII в. Два основних корпуси були прикрашені баштами в стилі бароко, між ними знаходилися головні ворота. Всі інші будівлі розташувалися по периметру двору. Згодом через зміну тактики ведення бою, замок втрачає свої оборонні функції і перетворюється на фамільну резиденцію. Чергова реконструкція була проведена Михайлом Казимиром Радзивілом.

Замок Радзивіллів, Олика

Замок Радзивіллів, Олика

Він добудував третій поверх і заклав у дворі відкриту галерею. Під час навали армії Наполеона, будівля використовувалася російською армією в якості госпіталю для поранених. З 1840 року і до кінця століття замок залишають. За цей час, практично повністю був зруйнований оригінальний інтер'єр.

Замок Радзивіллів, Олика

З 1883 р року починається новий етап реставраційних робіт під керівництвом Зигмунда Горголевського, автора проекту Львівського театру опери та балету. У радянські часи приміщення були націоналізовані і використовувалися як психіатрична лікарня, яка, до речі, знаходиться тут до сих пір.

Замок Радзивіллів, Олика

Така установа, природно, заважає отримати від відвідування цього древнього замку справжнє задоволення. Але, тим не менш, деякі деталі все ж будуть досить цікаві. Наприклад, середньовічний рів, незважаючи на його явну занедбаність, все ще вражає.

Замок Радзивіллів, Олика

Неподалік від замку розташована ще одна будівля, гідна уваги туристів. Костел Святої Трійці належить до кращих зразків архітектури бароко. Побудований був у 1635 - 45 рр. архітекторами Беффку, Моллі, Маліверна. Західний фасад будівлі був прикрашений релігійними картинами. Шість картин були вивезені в Львівську галерею мистецтв. Інтер'єр частково зберігся, але вимагає серйозної реставрації. Під костелом знаходяться поховання сімейства Радзивілл.

Замок Радзивіллів, Олика

GPS: 50 ° 43'23 "N 25 ° 48'34" E

Адреса: смт Олика Ківерцівського р-ну, вул. Замкова, 24

Контакт: +38 (03365) 3-53-48

Коментарі