Додати до маршруту

Замок Радомисль

GPS координати: 50°28’38”N 29°12’59”E
Рейтинг:
3546 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Замок Радомисль розташувався на землі, яка здавна була сферою інтересів багатьох країн і імперій, тому вимушено була залучена в більшість ключових історичних подій. Прабатьком замку стала фабрика з виробництва паперу, для друкування книг, яка була трохи укріплена з міркувань безпеки. На сьогоднішній день - це найсхідніша оборонна споруда, з тих, що збереглися в Україні.

замок Радомисль

замок Радомисль

У середньовіччі за цією межею практично закінчувалася цивілізація, і починалося «дике поле». Ченці вибрали місце будівництва не випадково. Замок розташовується на скелі оточеній водою. Такі особливості ландшафту стали додатковим козирем при обороні. Засновником церкви вважається відомий, на той час, релігійний і просвітницький діяч архімандрит Єлисей Плетінецкій. На момент початку будівництва «папірні» існували тільки у Львові і Осколі, працюючи при цьому виключно на потреби католицької церкви.

Замок Радомисль, Радомишль

Замок Радомисль, Радомишль

Замок Радомисль був побудований саме з метою постачання паперу до православних видань. Саме на папері виробленому тут була надрукована перша книга в Києві - «Часослов». Під замок неможливо було здійснити підкоп - цьому перешкоджала гранітна скеля, яка одночасно служила фундаментом будівлі. Стіни, завтовшки майже півтора метра, і бійниці, з досить хорошим кутом обстрілу, робили фортецю майже неприступною. Споруди подібного типу досить рідкісні для Європи, а в Україні це єдиний подібний зразок.

замок Радомисль

Вирішальне значення за тривалої облоги могло зіграти і джерело, яке б'є прямо з скелі. Воно забезпечувало оборонців питною водою в необмежених кількостях. Джерело досі перебуває в Концертному залі. За іронією долі «паперову фабрику» так і не змогли захопити вороги, це за них зробили самі українці під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Відновили замок тільки в XIX в. за проектом інженера Пекарського.

Інтер'єр замку Радомисль

Інтер'єр замку Радомисль

Тепер ця споруда служила млином, який обслуговував довколишні села. Такий статус був закріплений за замком до 1989 р, після чого будівля була у занедбаному стані і перетворилася на стихійне звалище. Реставрація розпочалася тільки в 2007 році під керівництвом відомого мецената Ольги Богомолець. Роботи тривали понад 4 роки. У підсумку, всі бажаючі можуть насолодитися величною красою середньовічного замку.

замок Радомисль

Завдяки його величезній площі (2500 кв.м.) в Замку можуть проходити відразу кілька виставок з тисячами експонатів. У першому залі, з якого починається екскурсія, можна побачити фотографії цього місця до реставрації, і оцінити яку титанічну працю виконали працівники, щоб реанімувати цей історичний пам'ятник. Другий зал присвячений іконопису. У третьому також знаходиться іконна галерея, але її особливістю є те, що всі експонати - це народна творчість і можна своїми очима побачити відмінності стилю майстрів з різних регіонів України.

замок Радомисль

Четверта зала - виставка ікон Пресвятої Богородиці. Звідси можна пройти в дзвіницю. Цікавим місцем є трапезна. Довгий дерев'яний стіл, лавки, вузькі вікна, що створюють середньовічну пітьму і величезна піч, в якій можна засмажити цілого баранчика, дають уявлення про побут славних українських лицарів. Піч була справжнім серцем замку. Тут, як і 400 років тому, можна випити трав'яного чаю і перекинутися слівцем з друзями.

замок Радомисль

Справжня окраса всього комплексу - це концертний зал. Для концертів не використовується зовсім жодних підсилювачів. Акустика в цьому приміщенні настільки хороша, що музичні інструменти здобувають абсолютно нові фарби звучання. Тут же знаходиться і унікальне джерело, про яке йшлося вище. Причини такого унікального природного явища невідомі досі.

замок Радомисль

GPS: 50 ° 28'38 "N 29 ° 12'59" E

Адреса: м Радомишль, вул. Щорса, 15

Контакт: +38 (098) 339-18-07, (096) 426-27-35, (097) 070-10-07

Цей об`єкт у статтях

Коментарі