Додати до маршруту

Садиба Замок Попова

GPS координати: 47°26’47”N 35°16’35”E
Рейтинг:
2571 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Історія замку, як і селища Василівка, в якому він розташований, тісно пов'язана з родом Попових. Василь Степанович Попов в кінці XVIII в. заснував невелике поселення на місці козацьких стоянок і хуторів. Назва Василівка, як не важко здогадатися, походить від імені засновника. Садиба розташувалася в 40 кілометрах від Запоріжжя. Через півстоліття, його онук, названий на честь діда, Василь Павлович починає будівництво замку, про який і піде мова.

замок Попова

замок Попова

Замок Попова & mdash; це типовий представник архітектури епохи еклектики. Будівництво його було закінчено в 80-х роках XIX ст. Будівля включає в себе елементи неоготики та бароко. Чотириповерхова будівля з вежами нагадує середньовічний замок. У замку розташувався бальний зал для прийому гостей, картинна галерея, так звані дзеркальні кімнати. У підвалі знаходилися винні погреби і лазня. У дореволюційні роки замком керував Василь Львович Перовський, чоловік знаменитої терористки.

Замок Попова, Василівка

Замок Попова, Василівка

Він, в значній мірі, поповнив картинну галерею, замку, яка починаючи з 1993 р перетворилася в музей. На початку століття, на останньому поверсі була споруджена справжня обсерваторія з телескопом. Цікаво, що дивитися в нього дозволялося всім бажаючим. У 1918 більшовики практично повністю розграбували замок, проте сама будівля не постраждала. У 1925 році ходили чутки про те, що Макаренко хоче заснувати в будівлі свою педагогічну колонію, але цього не сталося.

замок Попова

У тридцяті роки місцева влада вирішила побудувати палац культури. Оскільки часи були суворі, будматеріали довелося брати з замку. Так він позбувся майже всіх дерев'яних перекриттів і даху. За офіційними даними замок був розібраний німецькими військами під час відступу. Парк навколо замку також було вирубано. У 1993 р на території маєтку силами місцевих ентузіастів був створений музей-заповідник. Основна частина виставок знаходиться в західному приміщенні флігеля для прислуги.

замок Попова

На постійній основі функціонують такі експозиції:

  • зал присвячений історії замку. Тут можна побачити безліч особистих речей Попових, документи, макет садиби, деякі збережені елементи декору.
  • Невелика картинна галерея. Гордістю виставки є картини Брюллова.
  • Виставка присвячена Великій Вітчизняній війні.
  • Етнографічний зал.

замок Попова

На даний момент, більшість комунікацій замку вимагають негайного, капітального ремонту.

Замок Попова, руїни

Замок Попова, руїни

GPS: 47°26’47”N 35°16’35”E

Адреса: м Василівка, вул. Гагаріна, 12

Контакт: +38 (06175) 7-23-41

Коментарі