Додати до маршруту

Замок Паланок: перлина Мукачева

GPS координати: 48°25’50”N 22°41’16”E
Рейтинг:
5526 Переглядів 0 Коментарів 3 Включень до маршруту
Додати до маршруту

замок Паланок

замок Паланок

Замок Паланок - одна з головних туристичних принад і прикраса міста Мукачево. За своїми архітектурними особливостями замок входить в п'ятірку найкращих замків Європи. На сьогоднішній день це популярний туристичний об'єкт. Тут переплелися історії європейських країн. Тисячолітні стіни досі пам'ятають правителів, які пишалися власністю Паланка. Замок зберігає безліч таємниць, частину яких можна розгадати, відвідавши це місце і відчувши дух романтичного середньовіччя.

замок Паланок

 

Історія замку

Точна дата заснування замку Паланок невідома. У період з 1396-1414 років фортеця була у владі подільського князя Федора Коріатовича. За сторіччя фортеця пережила безліч облог.

Замок Паланок. Біля підніжжя мукачівського замку

Біля підніжжя мукачівського замку

У 1686 році після розгрому османських військ Австрія впевнено відвойовує Угорські території. Мукачівський замок залишається нескорений ворогами. Обороною замку керує жінка Ілона Зріні. Дочка хорватського правителя не падала духом, і пліч-о-пліч з гарнізоном захищала замок. Вона була зразком залізної волі і самовідданості. Для Європи оборона Мукачівського замку жінкою була справжньою сенсацією. Через 15 років вже син княгині Ференц Ракоці повів у бій народ проти австрійської імперії.

замок Паланок

До 18 століття замок відігравав важливу військово-стратегічну роль і був головним укріпленням для місцевих князів. У 1782 році він перетворився на політичну в'язницю австрійської монархії. Зараз це просто музей. На долю замку випало багато сліз і страждань. Назва походить від слова «муки». За легендою гора, на якій знаходитися замок штучна, люди її побудували своїми руками, приносячи звідусіль камені. І це було для них справжніми муками. Але насправді гора має вулканічне походження. Замок тут стояв уже в 11 столітті, вважаючись неприступним. Навколо фортеці була огорожа у вигляді дерев'яного частоколу - паланок. Через це укріплення і стали називати замок Паланок.

замок Паланок

На подвір'ї замку стоїть пам'ятник князю Федору Корятовичу. Туристи вірять, що якщо доторкнутися до вказівного пальця скульптури і залишити монетку, то це незабаром принесе багатство.

Мукачівський замок Паланок

Мукачівський замок Паланок

Будівлі фортеці


Замок знаходиться на висоті 68м і займає площу 13930м2. Фортеця має три тераси з трьома рівнями: Нижній, Середній і Верхній замок. Кожен розташований на різній висоті, щоб при необхідності оборонятися самостійно. Верхній замок - це серце Паланки, побудований як вежа, оточена фортечною стіною. Нижній замок мав величезні ворота з двома кулястими бастіонами. У замку є безліч підвалів і таємних переходів, де під час облоги ховалися місцеві.

замок Паланок

 

Легенди Паланка

Справжньою легендою замку є 75 метровий колодязь, викопаний посеред скелі. Він був споруджений за наказом князя Коріатовича. За легендою він уклав договір з Люцифером, щоб той за мішок із золотом допоміг викопати глибоку яму. Але платити було нічим, і князь схитрував, кинувши в мішок кілька монет. Чорт був сильно обурений і в гніві кинувся до колодязю, звідки досі можна почути незрозумілі звуки.

Замок Паланок. стіни замку

Замок Паланок. Стіни замку

Музеї на території замку

Найбільшим за площею і кількістю експонатів є історичний музей. Тут можна дізнатися про історію Закарпаття починаючи з періоду палеоліту і до наших днів. Музей розташований на першому поверсі в північній частині Верхнього замку. Неподалік є музей з експозиціями вишивки та народного одягу. На другому поверсі знаходиться музей старовинних меблів. У східній частині Верхнього замку розташований музей старовинних листівок з фотографіями, де можна побачити, як виглядав Мукачево з кінця 19 століття до середини 20 століття. У цьому ж крилі на другому поверсі є картинна галерея робіт угорського художника Міхая Мункачі.

замок Паланок

Крім музеїв з цікавими експозиціями на території замку розташовані сувенірні лавки і кав'ярні.

замок Паланок

Потрапити на територію фортеці може кожен бажаючий. Біля входу є каси, де можна замовити екскурсію або просто оплатити вхід і самому прогулятися по території замку.
замок Паланок

Як дістатися

Замок Паланок видніється ще за кілька кілометрів до міста Мукачево. Від центру міста до замку веде вулиця Ілони Зріні. Довжина цього маршруту становить 2,5 км. Дістатися можна на маршрутному таксі. Підйом на гору до замку транспортом обмежений.
Музей відкритий для відвідувачів з 9.00 до 18.00 щодня, крім понеділка.
Контактний телефон +38 (03131) 4-15-79

замок Паланок

Цей об`єкт у статтях

Коментарі