Додати до маршруту

Замок князів Острозьких, Старокостянтинів

GPS координати: 49°45′29″N 27°13′39″E
Рейтинг:
9074 Переглядів 0 Коментарів 3 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Старокостянтинівський замок, або замок Острозьких - це оборонна споруда XVI ст. Місто Старокостянтинів, не дивлячись на свою назву, не такий вже і старий для тутешніх країв. Засновником його є князь Костянтин Костянтинович Острозький знатний воєвода Київський. У рік свого заснування місто отримало назву Константинов, однак в 1632 р з появою в Подільській губернії містечка Новокостянтинівка, місто отримало свою теперішню назву.

замок Острозьких

замок Острозьких

В цілому, місто оповите такою кількістю легенд та історій, що іноді стає важко розрізнити, де вигадка, а де реальні історичні факти. Будівництво замку завершилося в 1571 г. Не дивлячись на те, що замок перебував на так званому «чорному шляху», на шляху проходження татарських військ в глиб Речі Посполитої, фортеця жодного разу не була взята.

Старокостянтинівський замок

Старокостянтинівський замок

У 1648 році, під час визвольної війни українського народу, замок стає власністю козаків. У замку формується знаменита Старокостянтинівська сотня Волинського полку. Згодом Острозький стає кордоном між Українським козацькою державою і Річчю Посполитою, внаслідок чого він страждає від постійних військових сутичок.

Стіна фортеці

Стіна фортеці

Замок спроектований вкрай вдало. Він розташовується на мисі, в місці сходження річок Случ та Ікопоть. До наших днів збереглися палац, оборонна вежа, замкова церква і дзвіниця, північні ворота палацу, підвальні приміщення з камерами і колодязями. З боку суші замок був надійно захищений ровом, заповненим річковою водою, і земляним насипом з оборонною стіною.

Замок Острозьких, Старокостянтинів

Замок Острозьких, Старокостянтинів

Судячи з описів, спочатку в замку було 5 веж з'єднаних між собою стіною. Перед воротами був традиційний підйомний міст. Основними матеріалами служили камінь і цегла. Свято-троицкая церква, хоч як це дивно, теж служила частиною оборонних споруд. Завдяки товстим стінам і вузьким вікнам, схожим на фортечні бійниці, святиня цілком могла послужити останнім ешелоном оборони.

Двір замку Острозьких

Двір замку Острозьких

У післяреволюційні роки тут знаходилося відділення міліції. Зараз велика частина споруд належить православному чоловічому монастирю. На території замку ведуться археологічні та реставраційні роботи. Повністю відреставрована церква. У ній знаходяться унікальні фрески XVI в. і фамільний герб князів Острозьких.

Церква при замку Острозьких

Церква при замку Острозьких

 

GPS: 49 ° 45'25 "N 27 ° 13'41" E

Адреса: м Старокостянтинів, вул. Замкова

Коментарі