Додати до маршруту

Замкова гора, Чигирин

GPS координати: 49°4’45”N 32°39’22”E
Рейтинг:
5122 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Так звана Замкова гора розташована в мальовничому місті Чигирин Черкаської області. Цей пам'ятник садово-паркової архітектури розташовується на горі з досить крутими схилами на півночі і заході. Такі природні умови не могли не привернути уваги керівників держави, оскільки гора була ідеальним місцем для будівництва фортеці.

Замкова гора

Замкова гора

Першим це помітив король Сигізмунд III. У 1598 р він наказав старості Олександру Вишневецькому заснувати на цьому місці замок з містом. Чигирин розташовувався на так званому "чорному шляху", дорога по якій як правило пересувалися татари. Таким чином, призначенням міста було перш за все захищати Річ Посполиту від набігів противника. Місту було присвоєно герб: три стріли.

Замкова гора, Чигирин

Замкова гора, Чигирин

Великий дерев'яний замок з укріпленнями сильно заважав татарському війську. На початку XVII ст. він став практично незлочинним. Його оточували три ряди стін з глибокими ровами наповненими водою, a після подій визвольної війни українського народу, Чигирин став столицею козацтва та резиденцією гетьмана Богдана Хмельницького. Замок зміцнили додатковими бастіонами і трохи перебудували оборонні споруди. До початку 50-х років XVII ст. замок вважався одним з найнадійніших і сучасних на території Європи.

Фортечна стіна в Чигирині

Фортечна стіна в Чигирині

Після смерті Хмельницького починається поступовий занепад. Гетьмана Дорошенка довелося боротися вже не з одним, а відразу двома противниками & mdash; до Речі Посполитої додалася ще й Російська імперія. Для продовження боротьби гетьману довелося підписати союзний договір з Туреччиною. Цей союз не став вирішенням проблеми, а скоріше навпаки. Після поразки козацької армії в 1678 турки оточили Чигирин.

Фортечна стіна в Чигирині

Обраний замку керував шотландський інженер Патрік Гордон, який і залишив опис тих подій. Згідно з його словами, після початку штурму 11 серпня, захисники фортеці підпалили порохові погреби і підірвали її. На честь захисників фортеці на Замковій горі був встановлений пам'ятний хрест.

Парк, Замкова гора

Парк, Замкова гора

За радянських часів головною визначною пам'яткою Чигирина стала Замкова гора з пам'ятником Б. Хмельницькому на вершині. Звідси відкривається чудовий вид на околицю природу і річку Тямсін, яка практично оточує гору. У період з 1989 по 1992 рік на території Замкової гори проводилася археологічна експедиція. У процесі розкопок було знайдено фрагмент одного з бастіонів замку. Цей фрагмент став основою для реконструкції ділянки, так званого"Бастіону Дорошенка". Замкова гора входить до складу історико-культурного заповідника "Чигирин".

Вид з Замкової гори

Вид з Замкової гори

джерело:
blog.neyka.com.ua

Адреса: м Чигирин, вул. Замкова

Контакт: +38 (04730) 2-89-31, 2-77-28

Цей об`єкт у статтях

Коментарі